Suele zajął stanowisko ws. swojej przyszłości

Niklas Suele
fot. PressFocus Na zdjęciu: Niklas Suele

Niklas Suele ma kontrakt z Bayernem Monachium ważny do końca czerwca przyszłego roku. Tymczasem najnowsze doniesienia mediów sugerują, że niemiecki piłkarz może latem przyszłego roku na zasadzie wolnego kontraktu może trafić do Newcastle United.

  • Niklas Suele ma kontrakt ważny z Bawarczykami do końca czerwca 2022 roku
  • Niemieckie media podają, że 26-latek może dołączyć do Newcastle United
  • Zawodnik podobno jest otwarty na przeprowadzkę do ekipy z Premier League

Suele otwarty na transfer do Newcastle

Niklas Suele według doniesień niemieckich mediów jest otwarty na kontynuowanie kariery w Premier League. 26-latek podobno odbył już nieoficjalne rozmowy z Newcastle United w sprawie dołączenia do tej ekipy na zasadzie wolnego transferu.

Ciekawe jest jednak to, że jeszcze w minionym miesiącu Suele przekonywał, że jest szczęśliwy w Monachium. Zawodnik dał tym samym do zrozumienia, że może zdecydować się na podpisanie nowej umowy z Bayernem dowodzonym aktualnie przez Juliana Nagelsmanna.

Piłkarz udzielił wywiadu Suddeutsche Zeitung, wypowiadając się samych pochlebnych słowach o ekipie z Allianz Arena i życiu w Monachium. – Oczywiście myślę o swojej przyszłości, ale naprawdę trudno mi ocenić, co ona przyniesie – mówił Suele.

– Co mogę powiedzieć? Moja dziewczyna i ja jesteśmy bardzo szczęśliwi w Monachium. Mój syn tutaj się urodził, mam w tym mieście swojego brata. Muszę spokojnie ocenić, co dla mnie będzie najlepszy – kontynuował zawodnik.

– Postaram się utrzymać dobrą formę do końca sezonu, chcąc zdobyć zaufanie trenerem. To, co wydarzy się w najbliższych tygodniach, czy miesiącach jest sprawą otwartą – podsumował obrońca.

W tej kampanii Suele wciąż jest jedną z kluczowych postaci ekipy z Monachium. Jak dotąd wystąpił we wszystkich 10 meczach Bayernu w Bundeslidze, rozpoczynając osiem z nich w wyjściowym składzie.

Od momentu, gdy trafił do teamu z Allianz Arena z Hoffenheim w 2017 roku, zaliczył w Bayernie 149 występów, wygrywając z tą ekipą między innymi cztery razy mistrzostwo Niemiec i raz Ligę Mistrzów.

Czytaj więcej: Bayern – Benfica: Lewandowski uhonorował jubileusz hat-trickiem

Komentarze