Przyszłość Arkadiusza Milika w Juventusie zagrożona

Przyszłość Arkadiusza Milika w Juventusie została poddana pod wątpliwość. Dziennikarze z La Gazzetta dello Sport poinformowali, że zarząd klubu rozważa sprowadzenie latem Alvaro Moraty.

Arkadiusz Milik
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
  • Arkadiusz Milik nie został jeszcze oficjalnie wykupiony przez Juventus
  • Stara Dama mocno rozważa pozyskanie Alvaro Moraty
  • Według La Gazzetta dello Sport klub wybierze między Polakiem, a Hiszpanem

Milik, czy Morata? Juventus przed trudnym wyborem

Największe zmiany kadrowe mogą latem dotknąć formację ofensywną Juventusu. Istnieje duża szansa, że Dusan Vlahovic zostanie sprzedany, a Stara Dama zastąpi Serba innym napastnikiem. 23-latek, zdaniem zarządu klubu nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału, a mimo to nie brakuje na rynku chętnych na jego transfer. Klub postara się o odrobienie zainwestowanych w piłkarza środków.

Odejście Vlahovicia w teorii byłoby dobrą informacją dla Arkadiusza Milika, którego Juventus, według wielu źródeł zdecydował się wykupić z Olympique Marsylia. Polak może jednak mieć wkrótce nowego konkurenta do gry w wyjściowym składzie. Dziennikarze z La Gazzetta dello Sport twierdzą, że Juventus rozważa ponowny angaż Alvaro Moraty.

Hiszpan grał w Juventusie w latach 2014-2016 i 2020-2022. Latem wrócił z dwuletniego wypożyczenia do Atletico Madryt. Z Rojiblancos wiąże go kontrakt ważny do końca czerwca 2024 roku. Klub z Madrytu myśli jednak nad sprzedażą snajpera. W tym momencie do gry planuje wkroczyć Juventus. Wobec zbliżającego się końca umowy zawodnika, klub z Turynu liczy, że uda się wynegocjować transfer Moraty w atrakcyjnej cenie. 

Według La Gazzetta dello Sport decyzja o związaniu się z Milikiem na stałe nie jest jeszcze ostateczna. Niewykluczone, że klub wybierze między Polakiem a Hiszpanem.

Komentarze