Wychowanek Barcelony na celowniku Juventusu

Adama Traore
Pressfocus Na zdjęciu: Adama Traore

W poważnym kryzysie sportowym jest Juventus, który ma spore problemy w ofensywie. Z powodu urazów wypadło wielu zawodników, dlatego klub rozgląda się już za możliwymi wzmocnieniami w zimowym oknie transferowym. Według Ekrema Konura Stara Dama rozważa sprowadzenie Adamy Traore.

  • Juventus na gwałt potrzebuje wzmocnień w ofensywie i planuje już zimowe transfery
  • Na celowniku klubu znalazł się Adama Traore
  • W Hiszpana nie wierzy trener Wolverhampton Bruno Lage, dlatego klubowi będzie zależało na sprzedaniu go

Adama ekonomicznym rozwiązaniem na problemy w ofensywie Juventusu?

Bardzo słabo wygląda w tym sezonie w ofensywie Juventus. Stara Dama strzela mało bramek i głównie z tego powodu ma problem z regularnym punktowaniem. Klub zajmuje w Serie A dopiero ósme miejsce, a zmagania w Lidze Mistrzów rozpoczął od dwóch porażek – z PSG i Benfiką. 

Z powodu wielu kontuzji ograniczone pole manewru w ofensywie ma Massimiliano Allegri. Problemy z adaptacją w nowym zespole ma również Filip Kostic, po którego transferze zdecydowanie więcej obiecywali sobie kibice. Z tego też względu włodarze Starej Damy pracują już intensywnie nad wzmocnieniami w zimowym oknie transferowym. Klub ma już wytypowanego jednego z kandydatów. 

Zdaniem Ekrema Konura Juventus planuje sięgnąć zimą po Adamę Traore. Hiszpan nie cieszy się zaufaniem trenera Bruno Lage, który rzadko po niego sięga. W tym sezonie skrzydłowy ani razu nie wybiegł w podstawowym składzie i jest sfrustrowany swoją sytuacją. Wykorzystać to postara się Juventus, który chciałby sprowadzić 26-latka. Kontrakt Traore wygasa w czerwcu 2023 roku i mało prawdopodobne, by miał on zostać przedłużony. Z tego też względu może być to ostatni moment dla Wolverhampton na zarobienie na jego odejściu.

Komentarze