Ronaldo przekazał kolegom komunikat. Transfer coraz bliżej

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo wydaje się być zdeterminowany do opuszczenia Juventusu. O swoich zamiarach miał już poinformować kolegów z turyńskiego klubu. Aktualnie trwają intensywne prace menedżera Portugalczyka nad sfinalizowaniem jego transferu do Manchesteru City.

  • Cristiano Ronaldo może być bohaterem jednego z transferów w końcówce letniego okna transferowego
  • Portugalczyk jest zdecydowany na odejście z Juventusu i jest mocno łączony z przenosinami do Manchesteru City
  • Ronaldo o swoim zamiarze opuszczenia Turynu poinformował już swoich kolegów z drużyny

Ronaldo z jasnymi zamiarami

Letnie okno transferowe zostanie zamknięte w najbliższy wtorek, co sprawia, że zainteresowane strony nie mają zbyt wiele czasu na finalizacje rozmów. Szanse na przenosiny Cristiano Ronaldo do Manchesteru City znacząco wzrosły po tym, jak mistrzom Anglii nie udało się przekonać Tottenhamu Hotspur do sprzedaży Harry’ego Kane’a. Kapitan reprezentacji Anglii na początku tego tygodnia oficjalnie poinformował, że zostaje w zespole Kogutów przynajmniej do końca rozpoczętego już sezonu.

Teraz głównym celem Manchesteru City wydaje się być Cristiano Ronaldo, który również jest zainteresowany powrotem do Premier League. Jak poinformował Fabrizio Romano, Portugalczyk miał już powiedzieć swoim kolegom z zespołu Juventusu, że chce odejść z klubu przed zamknięciem okna transferowego. Do finalizacji transferu droga jest jednak jeszcze daleka.

W piątek ma dojść do spotkania menedżera Ronaldo Jorge Mendesa z przedstawicielami Manchesteru City. Tematem rozmowy będą warunki indywidualnego kontraktu reprezentanta Portugalii, który w Juventusie zarabia 31 milionów euro netto za sezon. W Manchesterze City na takie wynagrodzenie nie będzie mógł liczyć, ale według medialnych doniesień jest gotowy pójść w tej kwestii na duże ustępstwa.

Przed ewentualnymi przenosinami Ronaldo do Manchesteru City do porozumienia w sprawie warunków transferu będą musiały dojść również oba kluby. Juventus na razie nie otrzymał w tej sprawie żadnej oficjalnej oferty, ale wydaje się, że osiągnięcie konsensusu w tej sprawie nie będzie problemem.

Zobacz także: Bomba coraz bliżej. Kolejne źródła donoszą o transferze Ronaldo

Komentarze