Roma szuka wzmocnień defensywy. Na celowniku talent z RB Salzburg

Roma zamierza pozyskać nowego środkowego obrońcę w styczniu. Według Corriere dello Sport na celowniku Giallorossich znalazł się Oumar Solet z RB Salzburg.

Oumar Solet
Obserwuj nas w
IMAGO / Marco Canoniero Na zdjęciu: Oumar Solet
  • Roma ma problemy kadrowe w defensywie
  • Giallorossi zimą poszukają wzmocnień tej formacji
  • Na ich celowniku znalazł się Oumar Solet

Oumar Solet na celowniku Romy

AS Roma jak dotąd nie może polegać na Chrisie Smallingu i Marashu Kumbulli. Ten pierwszy zmagał się z kontuzją mięśniową, a drugi był w końcowej fazie rekonwalescencji po zerwaniu więzadła krzyżowego. Po nowym roku Evan Ndicka pojedzie z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej na Puchar Narodów Afryki, jeszcze bardziej ograniczając opcje defensywne Jose Mourinho.

Jak donosi Corriere dello Sport, skauci Romy od dłuższego czasu obserwowali już Oumara Soleta z Salzburga i wskazali go jako idealny cel transferowy na zimowe mercato. Włoscy dziennikarze przekonują, że wkrótce rozpoczną się rozmowy w sprawie transferu.

23-letniemu Francuzowi pozostało zaledwie 18 miesięcy kontraktu z RB Salzburg i według medialnych doniesień gracz nie planuje podpisywać nowej umowy. Taki scenariusz zadziała z pewnością na korzyść AS Romy, która będzie miała więcej argumentów w negocjacjach.

Zobacz również: Real Madryt zagiął parol na obrońcę Chelsea

Komentarze