Robił furorę w Ekstraklasie, teraz zagra w Legii. Transfer potwierdzony

Makana Baku
PressFocus Na zdjęciu: Makana Baku

Makana Baku został w sobotę nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Stołeczny klub poinformował o podpisaniu trzyletniego kontraktu z 24-letnim Niemcem.

  • Legia Warszawa potwierdziła w sobotę transfer czwartego nowego zawodnika
  • Do Ekstraklasy po rocznej przerwie wraca Makana Baku
  • Niemiecki skrzydłowy podpisał ze stołecznym klubem trzyletnią umowę

Makana Baku na trzy lata w Legii

Makana Baku do Legii Warszawa przenosi się z tureckiego Goztepe, w którym występował przez ostatni rok. W jego barwach rozegrał 19 spotkań w tamtejszej ekstraklasie, zdobywając dwie bramki i dokładając do tego jedną asystę.

Niemiecki skrzydłowy jest znany polskim kibicom, bowiem w drugiej połowie sezonu 2020/21 reprezentował barwy Warty Poznań, do której był wypożyczony z niemieckiego Holstein Kiel. W Ekstraklasie zagrał 13 razy, strzelając sześć bramek i notując dwie asysty. Teraz ten dorobek będzie miał szansę poprawić w barwach Legii.

– Widzowie Ekstraklasy doskonale znają Makanę – pokazał się w naszej lidze z bardzo dobrej strony. Opuścił Ekstraklasę na rok. Dlaczego wraca? Jest to piłkarz, który pasuje nam profilowo, jest w odpowiednim wieku. Ma 24 lata, duże doświadczenie, jednocześnie kilku lat mu brakuje do piku rozwojowego, więc może być jeszcze lepszym piłkarzem. Ma dobre statystyki piłkarskie i kinematyczne, które wskazują, że ma duży potencjał – może biegać dużo i szybko. Pewnie na początku może być wykorzystany w mniejszym wymiarze czasu i będzie odpowiednio wprowadzony. W bardzo krótkim okresie będzie gotowy, żeby grać 90 minut, jeśli wygra rywalizację. Makana jest przewidziany na pozycję skrzydłowego, gdzie potrzebujemy zawodników. Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować kolejne transfery na tę pozycję – powiedział dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński, cytowany przez oficjalną stronę klubu. 

Zadowolenia z podpisania umowy z Legią nie kryje również sam piłkarz. – Jestem bardzo podekscytowany. Chcę pokazać najlepszą wersję siebie. Najważniejszą rzeczą, o której wszyscy wiedzą jest to, że chcę wygrywać. Czuję duże zaufanie ze strony klubu. Czuję pewność od wszystkich – dyrektora sportowego, trenera, każdego pracownika – powiedział Makana Baku.

Zobacz także: Legia z kolejnym transferem. To uznany ligowiec

Komentarze