Rice wzmocni giganta Premier League? West Ham ustalił cenę

Declan Rice
Declan Rice Pressfocus

Declan Rice od dłuższego czasu jest łączony z transferem do czołowych klubów Premier League. West Ham ustalił cenę, za którą może sprzedać Anglika.

  • Declan Rice to obiekt zainteresowania najsilniejszych klubów Premier League
  • West Ham nie pozostaje obojętny na ten fakt
  • Londyńczycy ustalili kwotę, za którą mogliby sprzedać reprezentanta Anglii

West Ham liczy się z nieuniknionym

Declan Rice to bardzo utalentowany piłkarz, który czyni systematyczne postępy. Od czterech sezonów jest członkiem podstawowej jedenastki West Hamu, a ma tylko 22-lata. Warto dodać, że wywalczył srebrny medal na Euro 2020 z kadrą Anglii. Jego umiejętności pomogły Młotom wywalczyć kwalifikację do Ligi Europy w poprzednim sezonie. Teraz londyńczycy utrzymują formę i są w czołówce Premier League.

Rice ma aspiracje sięgające walki o mistrzostwo Anglii. Na takie osiągnięcie nie ma jednak większych szans z West Hamem. Dlatego chętnie zmieniłby barwy klubowe. O jego sprowadzenie zabiegali włodarze Chelsea i Manchesteru United. Na przeszkodzie stanęły jednak wymagania finansowe Młotów.

Aktualny kontrakt 22-latka wiąże go z West Hamem do 30 czerwca 2024 roku. Londyńczycy wielokrotnie proponowali mu jej przedłużenie na korzystniejszych warunkach, niż obecnie. Rice pozostaje jednak nieugięty i konsekwentnie odrzuca oferty Młotów.

West Ham zdaje sobie sprawę z tego, że zatrzymanie Rice’a może okazać się misją niemożliwą. 22-latek za rok będzie miał umowę z klubem ważną jeszcze tylko przez dwa lata. Dla londyńczyków to może być jedna z ostatnich okazji na zarobienie sporych pieniędzy za Anglika, który został wyceniony na 90 milionów funtów. Ponadto West Ham myśli już o pozyskaniu następcy Rice’a. Należy również pamiętać, że po sezonie 2021/2022 karierę zawodniczą zakończy Mark Noble.

Czytaj także: Guardiola o transferze Messiego: będzie szczęśliwy w Paryżu

Komentarze