Chelsea wybrała transferowy priorytet na 2023 rok

Declan Rice
PressFocus Na zdjęciu: Declan Rice

Declan Rice nieustannie łączony jest z przejściem do Chelsea. Media przekonane są, że 23-letni Anglik będzie transferowym priorytetem The Blues podczas letniego okienka transferowego w 2023 roku. Problem pozostają jednak nadal oczekiwania West Ham United.

  • Declan Rice nadal znajduje się na celowniku Chelsea
  • Według mediów latem przyszłego roku The Blues ponownie spróbują sprowadzić młodego Anglika
  • West Ham żąda za swojego gracza 120 milionów funtów

Declan Rice nadal wzbudza zainteresowanie Chelsea

Declan Rice jest obiektem zainteresowań wielu największych klubów w Premier League, nie tylko Chelsea. Pomocnik mimo wciąż dosyć młodego wieku wyrobił już swoją markę na boiskach angielskiej ekstraklasy. Anglik już od dwóch sezonów łączony jest z odejściem z West Ham United.

Problemem jest jednak kwota odstępnego. Już od kilku miesięcy brytyjskie media twierdzą, ze Młoty nie oddadzą swojego zawodnika za mniej niż 120 milionów funtów. Jest to jeden z głównych powodów, dla których Rice nadal występuje w zespole z London Stadium.

Mimo zawrotnej kwoty Declan Rice latem przyszłego roku ma zmienić klub. Graczem już od dawna zainteresowana jest Chelsea, jednak według najnowszych doniesień Todd Boehly uczynił z Anglika transferowy priorytet na przyszłe lato. The Blues od dłuższego czasu pracują nad odmłodzeniem składu, szczególnie w środku pola gdzie występuje Jorginho czy N’Golo Kante, a Rice ma być fundamentalną postacią przyszłej drużyny.

Obecny kontrakt Rice’a z West Ham wygasa latem 2024 roku, ale Młoty mają możliwość przedłużenia go o kolejny rok. 23-latek jest wychowankiem drużyny z London Stadium, a do pierwszego składu trafił w 2017 roku. Od tego czasu wystąpił już w ponad 200 spotkaniach zdobywając dziesięć goli.

Zobacz również: Mbappe zamiata podłogę rywalami, ale ma problem. Klub robi dobrą minę do złej gry

Komentarze