Legia potwierdziła sprzedaż kluczowego defensora [WIDEO]

Mateusz Wieteska
Pressfocus Na zdjęciu: Mateusz Wieteska

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami mediów, Mateusz Wieteska zdecydował się na odejście z Legii Warszawa. Reprezentant Polski przeniósł się do francuskiego Clermont Foot, o czym Wojskowi poinformowali w oficjalnym komunikacie. Na jego transferze Legia zarobi ok. 1,5 miliona euro. 

  • Mateusz Wieteska w ostatnich sezonach był jednym z najważniejszych zawodników Legii
  • Dobra postawa defensora została doceniona przez inne zespoły z Europy, które wyrażały zainteresowanie jego transferem
  • W poniedziałek Legia poinformowała, że 25-latek przeniósł się do francuskiego Clermont Foot

Reprezentant Polski spróbuje swoich sił w Ligue 1

W zeszłym tygodniu zaczęły pojawiać się informacje na temat zainteresowania Clermont Foot Mateuszem Wieteską. Zawodnik planował zrobienie kolejnego kroku w swojej karierze i spróbowanie sił w jednej z topowych zagranicznych lig. Z tego względu zarząd stołecznego klubu miał na uwadze, że obrońca może wkrótce opuścić drużynę. 

Wieteska wzbudzał zainteresowanie wielu zespołów, ale oficjalną ofertę złożył za niego klub z Ligue 1 – Clermont Foot. Legia Warszawa nie chciał stać na drodze do rozwoju reprezentanta Polski, dlatego zdecydowała się sprzedać go jeszcze tego lata. 

W poniedziałek Wojskowi poinformowali o odejściu Wieteski w oficjalnym komunikacie. Nie ujawniono kwoty transferu, ale media spekulują, że na sprzedaży 25-latka Legia zarobiła między 1,1-1,5 miliona euro. Defensor żegna się zatem z Legionistami, z bilansem 155 meczów, ośmiu goli i czterech asyst. W barwach Legii zdobył trzy mistrzostwa Polski.

Komentarze