Reprezentant Polski może wylądować w La Lidze. Oficjalna oferta

Jakub Kałuziński swoją karierę może kontynuować w lidze hiszpańskiej. Ofertę za defensywnego pomocnika właśnie złożył beniaminek La Ligi, Real Valladolid - przekazał Yagiz Sabuncuoglu.

Jakub Kałuziński
Obserwuj nas w
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Jakub Kałuziński

Jakub Kałuziński pożądany przez Real Valladolid

Jakub Kałuzinski ma za sobą doskonały sezon w lidze tureckiej i wszystko wskazuje na to, że defensywny pomocnik podczas trwającego letniego okienka transferowego odejdzie z Antalyasporu. 21-latek wzbudza spore zainteresowanie – jego sytuację podobno monitoruje Borussia Dortmund, która musi liczyć się z konkurencją.

Jak dowiedział się bowiem ceniony turecki dziennikarz Yagiz Sabuncuoglu z portalu “Sports Digitale”, za Jakuba Kałuzińskiego wpłynęła oficjalna oferta, którą wysłał Real Valladolid. Hiszpański klub za reprezentanta Polski proponuje 2,5 miliona euro. W tym momencie nie wiadomo, czy taka kwota przekona włodarzy Antalyasporu.

POLECAMY TAKŻE

Gdyby strony doszły do porozumienia, to Jakub Kałuziński miałby okazję występować w La Lidze. Real Valladolid awansował do hiszpańskiej elity, w której zagości po zaledwie roku przerwy. Warto dodać, że większościowym właścicielem i zarazem prezesem popularnej Puceli jest słynny Brazylijczyk – Ronaldo – który w przeszłości grał w Realu Madryt, Barcelonie czy Interze Mediolan.

Bilans Jakuba Kałuzińskiego w poprzedniej kampanii to 35 meczów i 2 asysty. Fachowy serwis “Transfermarkt” wycenia 21-letniego defensywnego pomocnika na 2,1 miliona euro.

Jednokrotny reprezentant Polski pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Lechii Gdańsk, skąd w lipcu 2023 roku na zasadzie wolnego transferu przeprowadził się do tureckiej ekstraklasy.

Komentarze