Reprezentant Polski blisko zmiany klubu w Serie A

Sebastian Walukiewicz
Sebastian Walukiewicz fot. PressFocus

Sebastian Walukiewicz zmieni wkrótce barwy klubowe, poinformował dziennikarz Eleven Sports Piotr Dumanowski. Broniący w ostatnim sezonie barw Cagliari Calcio zawodnik w nowej kampanii ma grać w Torino FC.

  • Sebastian Walukiewicz tego lata zmieni barwy klubowe
  • Młody defensor ma nadal bronić barw klubu z Serie A
  • Piotr Dumanowski z Eleven Sports poinformował, że 21-latek trafi do ekipy z Turynu

Walukiewicz zamieni Cagliari na Torino

Sebastian Walukiewicz do ligi włoskiej dołączył w 2019 roku, zasilając szeregi Rossoblu. Caglliari Calcio pozyskało piłkarza z Pogoni Szczecin.

W pierwszych spotkaniach w ramach kampanii 2020/2021 reprezentant Polski regularnie grał. Kłopoty pojawiły się, gdy piłkarz doznał kontuzji. Po niej prezentował się nieco gorzeć, co skutkowały to, że przegrywał rywalizację o miejsce w składzie.

Walukiewicza zabrakło w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2020. Ciekawostką jest natomiast fakt, że zawodnik i tak budził zainteresowanie na włoskim rynku. Piotr Dumanowski na Twitterze przekazał natomiast wiadomość, że Walukiewicz zmieni pracodawcę.

“Włoskie media już o tym spekulowały, ale z tego, co słyszę to niemal pewne. Sebastian Walukiewicz trafi z Cagliari do Torino. Zainteresowane były także Sevilla i Wolfsburg, ale Seba zostanie we Włoszech i ma dołączyć do ekipy Byków” – napisał dziennikarz na portalu społecznościowym.

W ostatniej kampanii trzykrotny reprezentant Polski wystąpił w 21 spotkaniach, w których zaliczył jedną asystę. Walukiewicz wyceniany jest na 7,5 miliona euro.

Czytaj więcej: Dariusz Banasik: Radomiak nie chce być chłopcem do bicia w Ekstraklasie

Komentarze