Real pewny pozyskania Mbappe. Znamy szczegóły umowy

Kylian Mbappe
Pressfocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe jest kuszony przez Paris Saint-Germain nowy kontraktem. Real Madryt zachowuje jednak spokój, gdyż ustalił warunku umowy z Francuzem.

  • Real Madryt jest przekonany, że podpisze kontrakt z Kylianem Mbappe
  • Klub ze stolicy Hiszpanii ustalił z graczem warunki umowy
  • Francuz ma grać dla Królewskich przez sześć najbliższych lat

Real Madryt dogadany z Mbappe

Florentino Perez przyzwyczaił kibiców Realu Madryt, że w klubie tym występują najlepsi piłkarze na świecie. Nie dziwi zatem fakt, że prezydent Królewskich pragnie sprowadzić do stolicy Hiszpanii Kyliana Mbappe. Pozyskanie Francuza jest marzeniem Pereza od kilku lat. Powinno się ono spełnić z najbliższych miesiącach.

Real na początku sezonu 2021/2022 oferowało Paris Saint-Germain około 200 milionów euro za Mbappe, który miał tylko roczną umowę. Paryżanie odrzucili propozycję Królewskich, co ostatecznie wyszło na dobre hiszpańskiej ekipie. Ta może bowiem zakontraktować Francuza już teraz bez konieczności płacenie wicemistrzowi Ligue 1.

Możliwe, że Mbappe już teraz podpisałby z Realem kontrakt obowiązujący od 1 lipca. Sprawę komplikuje jednak to, że Królewscy trafili na PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Perez nie chce psuć dobrych relacji z paryżanami, więc poczeka z zawarciem umowy.

Nie wiadomo kiedy Mbappe zwiąże się Realem. Ujawniono natomiast długość kontraktu Francuza z Królewskimi. 23-latek podpisze umowę aż do 30 czerwca 2028 roku. W stolicy Hiszpanii rocznie zarabiać będzie 21 milionów euro neto rocznie. Ponadto za samo złożenie podpisu na kontakcie otrzyma 40 milionów euro.

Czytaj także: Aguero, Mandzukić i kilku innych: piłkarze, którzy zakończyli karierę w 2021 roku

Komentarze