Real Madryt zaprezentował nowy nabytek. “Ma wszelkie predyspozycje”

Anotnio Ruediger
PressFocus Na zdjęciu: Anotnio Ruediger

Antonio Ruediger został w poniedziałkowe popołudnie oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Realu Madryt. Przed ceremonią doświadczony obrońca podpisał czteroletni kontraktu z hiszpańskim klubem.

  • Real Madryt oficjalnie przedstawił swój nowy nabytek – Antonio Ruedigera
  • Niemiec podpisał w poniedziałek czteroletnią umowę z klubem
  • W Realu będzie grał z numerem 22 na koszulce

Perez powitał Ruedigera

Antonio Ruediger do Realu Madryt przenosi się na zasadzie wolnego transferu, bowiem jego dotychczasowy kontrakt z Chelsea obowiązuje tylko do 30 czerwca. Niemiecki obrońca nie mógł narzekać na brak ofert, ale zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w stolicy Hiszpanii.

Podczas oficjalnej prezentacji 29-letniego reprezentanta Niemiec powitał prezydent klubu Florentino Perez. – Dziś do Realu Madryt przybywa jeden z tych wspaniałych zawodników, który pomoże nam się stać silniejszymi i bardziej konkurencyjnymi. Dołącza do nas jeden z najlepszych obrońców na świecie, który w każdym meczu zostawi swoją duszę, aby kontynuować zapisywanie się w historii klubu – powiedział Perez.

– Przed kolejny rok nadal będziemy walczyć o każdy możliwy tytuł z pokorą, poświęceniem i ogromnym pragnieniem i ambicją, które zawsze były obecne w duchu Realu Madryt od jego początków. Dziś witamy jednego z tych wspaniałych piłkarzy, który ma wszelkie predyspozycje, by podjąć się zadania, jakim jest gra dla najlepszego klubu w historii – kontynuował.

– Od teraz jesteś częścią wyjątkowej rodziny i wyjątkowego klubu, który zdobył 14 Pucharów Europy. My wszyscy, nasi członkowie i pracownicy, jesteśmy bardzo podekscytowani, że mamy takiego zawodnika jak ty, który zrobił wszystko, aby ten dzień nadszedł i abyś mógł spełnić jedno ze swoich największych marzeń – założyć koszulkę, w której chcesz zakończyć swoją spektakularną karierę. Karierę, która dawała możliwość wyboru między wielkimi klubami. Ale wybrałeś ten herb, aby doświadczyć wrażeń i emocji na naszym stadionie Santiago Bernabeu, który od tej pory będzie ci dawał siłę potrzebną do osiągania celów, które inni mogą uważać za niemożliwe – dodał Perez.

Ważny dzień w karierze

Podekscytowany możliwością występów w Realu Madryt jest także sam Ruediger. – To bardzo szczególny dzień dla mojej rodziny i dla mnie. Chciałbym podziękować moim rodzicom, bo bez nich nie byłoby mnie tutaj. Zawsze mnie wspierali, a to było bardzo ważne w całym moim życiu. Chciałbym również podziękować prezydentowi za umożliwienie mi gry w tym wspaniałym klubie. Mogę wam obiecać, że dam z siebie wszystko dla tego klubu, aby zdobyć jak najwięcej trofeów – powiedział Ruediger.

Niemiec pięć ostatnich lat spędził na boiskach Premier League, reprezentując barwy londyńskiej Chelsea. Wcześniej występował także w zespołach VfB Stuttgart i Romy. Ruediger jest również ważnym punktem reprezentacji Niemiec, w której do tej pory zagrał 53 razy, zdobywając dwie bramki.

W zespole Realu Madryt Ruediger będzie występował w koszulce z numerem 22.

Zobacz także: Liverpool zainteresowany skrzydłowym Realu Madryt

Komentarze