RB Lipsk nie zwalnia tempa. Kolejny transfer Byków

Brian Brobbey
Brian Brobbey Pressfocus

RB Lipsk nie rezygnuje z młodych talentów. Latem do Byków dołączy Josko Gvardiola z Dinama Zagrzeb, a do wszystkiego dochodzi wykupienie Angelino z Manchesteru City. W weekend klubowe władze potwierdziły kolejny transfer. Kim jest nowy nabytek Negelsmanna?

Do Niemiec przyleci nastolatek z Amsterdamu

Brian Brobbey, czyli 19-letni napastnik z Ajaksu Amsterdam dołączy do Lipska w letnim oknie transferowym. Holender złożył podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywał do czerwca 2025 roku. Sam zainteresowany odniósł się do swojego ruchu: To świetny klub. Notuje solidny sezon. Julian Negelsmann to bardzo dobry trener. Chce się od niego sporo nauczyć. Cała drużyna jest stabilna i daje poczucie jedności. Chce pomóc Bykom w osiąganiu kolejnych sukcesów – dodał Brobbey.

Inwestycja w kolejny młody talent

Snajper zawita w Bundeslidze na zasadzie wolnego trasnferu. Ekipa ze stolicy Holandii próbowała przekonać 19-latka, aby odnowił swój kontrakt. Jednak on pozostał nie ugięty, ponieważ pragnie nowych wyzwań, a Byki są idealnym miejscem do wejścia na wyższy poziom. Dotychczas dla Ajaksu wystąpił w 11 spotkaniach, w których strzelił cztery gole i zanotował dwie asysty.

Bayern ma godnego rywala w walce o mistrzostwo

RB Lipsk w tym sezonie zaskakuje regularnością. Byki depczą po piętach Bawarczykom, którzy wyprzedzają ich zaledwie o dwa oczka. Wszystko wskazuje na to, że właśnie pomiędzy tymi drużynami będzie toczył się wyścig o triumf w Bundeslidze. Podopieczni Juliana Negelsmanna przystąpią do kolejnego spotkania w niedzielę. Na Red Bull Arenę przyjedzie Eintracht Frankfurt, który również walczy o najwyższe cele w tym sezonie. Pojedynek zaplanowany jest na godzinę 15:30, z kolei transmisję meczu “na żywo” przeprowadzi Eleven Sports 1.

RB Lipsk
Eintracht Frankfurt
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 14. marca 2021 15:25.

Komentarze