Los Angeles Galaxy zarzuca sieci na kolejnego piłkarza Barcy

Sergi Roberto (z lewej)
Pressfocus Na zdjęciu: Sergi Roberto (z lewej)

Latem z FC Barcelony do Los Angeles Galaxy przeniósł się Riqui Puig. Jak przekazali dziennikarze katalońskiego Sportu, klub z MLS zainteresowany jest także innym zawodnikiem Dumy Katalonii. Mowa o Sergim Roberto.

  • Sergi Roberto z powodu kontuzji niewiele grał w ostatnich dwóch sezonach w barwach Barcy
  • Hiszpan przez jakis czas był wypychany z klubu, ale za jego pozostaniem opowiadał się Xavi
  • Zainteresowanie sprowadzeniem 30-latka wykazało Los Angeles Galaxy, do którego latem trafił Riqui Puig
  • Ewentualny transfer mógłby zostać przeprowadzony dopiero zimą – w MLS zamknęło się już okienko transferowe

Czy Roberto jest jeszcze potrzebny w Barcelonie?

Rola Sergiego Roberto w dwóch ostatnich sezonach w FC Barcelonie była marginalna. Głównym tego powodem były liczne problemy zdrowotne, z którymi od blisko dwóch lat boryka się Hiszpan. 30-latek w ubiegłym sezonie z powodu urazów wystąpił jedynie w 12 meczach we wszystkich rozgrywkach.

30-latek na dobrą sprawę nie miał jeszcze okazji pokazać się z szerszej perspektywy Xaviemu, który mimo to zarekomendował klubowi, by ten przedłużył z nim w ubiegłym sezonie kontrakt. Szkoleniowiec docenia ciężką pracę na treningach wychowanka Barcy i chciałby dać mu szasnę w nadchodzącym sezonie. Wielu kibiców Blaugrany sprzeciwia się temu pomysłowi. Nawet w klubie dało się słyszeć głosy, że przedłużenie kontraktu z Roberto było błędem.

Dziennik Sport przekazał w sobotę, że zawodnikiem Barcy interesuje się Los Angeles Galaxy. Do zespołu z MLS latem z Barcelony trafił już Riqui Puig. Transfer mógłby zostać przeprowadzony jednak dopiero zimą, ponieważ okno transferowe w MLS zostało już zamknięte.

Xavi chciałby dać wcześniej szansę wychowankowi, za którym przemawia przede wszystkim jego uniwersalność. Sergi Roberto w ostatnich sezonach najczęściej występował na prawej stronie defensywy, ale nieobecna jest mu także gra w środku pola, a nawet na skrzydle. Z tego właśnie względu za jego pozostaniem mógł optować trener.

Po informacjach opublikowanych przez dziennikarzy Sportu, niektórzy dziennikarze zaprzeczyli, jakoby Los Angeles Galaxy złożyło oficjalną ofertę za piłkarza Barcy. Takie było stanowisko m.in. Gerarda Romero. Mimo wszystko niewykluczone, że Roberto zimą opuści Azulgranę. Wszystko zależy od jego stanu zdrowia i formy, jaką zaprezentuje na boisku.

Zobacz również: Depay gotowy do opuszczenia Barcelony

Komentarze