Inter nie wiąże przyszłości z Romelu Lukaku? Dwuznaczna deklaracja dyrektora sportowego

Wszystko wskazuje na to, że Romelu Lukaku nie zostanie wykupiony przez Inter Mediolan po zakończeniu sezonu. Dyrektor sportowy Nerazzurrich, Giuseppe Marotta przyznał, że zawodnik latem wróci do Chelsea.

Romelu Lukaku
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Romelu Lukaku
  • Romelu Lukaku od dłuższego czasu jest bez formy
  • Inter Mediolan nie jest przekonany, co do wykupywania Belga z Chelsea
  • Dyrektor sportowy Nerazzurrich zabrał głos w kwestii sytuacji napastnika

Jaka przyszłość czeka Romelu Lukaku?

Romelu Lukaku od dłuższego czasu poszukuje formy, którą prezentował jeszcze dwa sezony temu w barwach Interu Mediolan. Belg zmagał się w ostatnich miesiącach z poważnymi problemami zdrowotnymi, które odbiły się na jego dyspozycji. W obecnej kampanii w 18 spotkaniach strzelił on tylko pięć goli.

Inter złoży skargę do UEFA. Włosi wściekli na decyzję władz FC Porto
Mateus Uribe

Inter złoży do UEFA skargę na FC Porto FC Porto w dwumeczu z Interem Mediolan nie strzeliło żadnej bramki i na skutek porażki z pierwszego spotkania 0:1 odpadło z rozgrywek. Sfrustrowany trener Smoków po meczu zarzekał się, że jego drużyna była lepsza w obu spotkaniach. Zabrakło jej jednak skuteczności. Inter tymczasem planuje złożyć przeciwko portugalskiej

Czytaj dalej…

Wydawało się, że Inter mimo wszystko zdecyduje się na wykupienie Lukaku z Chelsea, gdzie jego przyszłość została już przekreślona. Najnowsze słowa dyrektora sportowego wicemistrza Włoch, Giuseppe Marotty rzucają jednak nowe światło na niepewną przyszłość Belga. Włoch zapowiedział, że napastnik po zakończeniu sezonu wróci to The Blues.

– Wypożyczenie było na jeden sezon, więc bez względu na to, jak dobrze będzie grał, po 30 czerwca wróci do Chelsea. Ten sezon trudno porównać do jakiegokolwiek innego. Odnoszę się oczywiście do mistrzostw świata. Problemy, z jakimi się borykaliśmy, dotykają również inne kluby i ich zawodników – stwierdził.

– Lukaku jest tu dobrym przykładem. Marcelo Brozovic ostatnio też nie gra tak, jak nas do tego przyzwyczaił. Lukaku wciąż nie odnalazł formy, która pozwoliłaby mu na prezentowanie najlepszej wersji siebie. Wciąż nie jest w formie i to inny zawodnik, którego oglądaliśmy we Włoszech w poprzednich latach – dodał.

Słowa działacza sugerują, że Inter Mediolan nie pali się do wiązania na dłużej z kontuzjogennym Belgiem. Przyszłość 29-latka pozostaje zatem wciąż jedną wielką niewiadomą. 

Komentarze