Polonia wzmacnia się kosztem Jagiellonii. Młodzieżowy reprezentant zostaje w I Lidze

Oliwier Wojciechowski przenosi się do Polonii Warszawa w ramach transferu definitywnego. Do tej pory był jedynie wypożyczony z Jagiellonii Białystok.

Oliwier Wojciechowski (w środku)
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Oliwier Wojciechowski (w środku)

Młodzieżowy reprezentant Polski opuszcza Jagiellonię

Jagiellonia Białystok swego czasu wiązała ogromne nadzieje z Oliwierem Wojciechowskim. Szybko dała mu zadebiutować w Ekstraklasie, spodziewając się, że ten zagości w pierwszej drużynie na dłużej. Stało się jednak inaczej, w związku z czym latem 2023 roku wypożyczono go do pierwszoligowej Polonii Warszawa. Tam miał zebrać cenne doświadczenie, by później wrócić do ekipy mistrza Polski.

W Polonii zagrał niewiele, bowiem na boisku przebywał niespełna 600 minut, gromadząc 15 występów i dwie asysty. Jagiellonia uznała więc, że nie będzie dłużej inwestować w jego rozwoju, dogadując się ze stołecznym klubem w sprawie transferu definitywnego. Wojciechowski zostaje w Polonii na dłużej, tym razem na stałe opuszczając Jagiellonię Białystok. Z pierwszoligowym klubem podpisał trzyletnią umowę.

Jestem bardzo szczęśliwy po podpisaniu nowego kontraktu. Jestem dumny, że taki Klub jak Polonia Warszawa chce mnie jako nowego zawodnika. Jestem bardzo szczęśliwy – powiedział Wojciechowski.

Wojciechowski ma za sobą grę w młodzieżowych drużynach narodowych. Ostatni występ dla kadry U18 zaliczył we wrześniu 2022 roku.

Komentarze