Polak zmienił klub we Włoszech

Filip Jagiełło
Pressfocus Na zdjęciu: Filip Jagiełło

Filip Jagiełło będzie kontynuował karierę w Serie B. Polak dołączył do Brescii Calcio na zasadzie wypożyczenia z Genoi.

  • Poznaliśmy klubową przyszłość Filipa Jagiełły
  • Polak ponownie będzie grał na poziomie Serie B
  • 24-latek dołączył do Brescii na zasadzie wypożyczenia

Jagiełło pomoże drużynie w walce o Serie A

Na włoskich boiskach Filip Jagiełło występuje od lata 2019 roku. Pół roku wcześniej jego pozyskanie zapewniła sobie Genoa, która zapłaciła za 24-latka dwa miliony euro. Polak został jednak wypożyczony na pół roku do Zagłębia Lubin. Dopiero po tym czasie przeniósł się na Półwysep Apeniński.

Początki Jagiełły w Genoi nie były najłatwiejsze. Polak długo czekał na swoją szansę, ale finalnie w sezonie 2019/2020 rozegrał 11 spotkań. Zaliczył w nich dwie asysty i pomół drużynie utrzymać się w Serie A.

Kampanię 2020/2021 Jagiełło spędził już w Serie B jako gracz Brescii Calcio. 24-latek ma za sobą udany czas. Wychodził na boisko bowiem aż 36 razy. Zdołał strzelił sześć goli i zaliczyć pięć asyst. Jego ekipa zakwalifikowała się do baraży o Serie A, ale odpadła już w ćwierćfinale z Cittadellą (0:1). W Brescii byli na tyle zadowoleni z Jagiełły, że postanowili go ponownie wypożyczyć. Polak nie krył zadowolenia z tego powodu.

Wróciłem do Brescii, ponieważ warunki były sprzyjające, ale przede wszystkim dlatego, że bardzo dobrze się odnalazłem i uwielbiam grać w klubie, w którym czuję się ważny. W zeszłym roku miałem dobry sezon i myślę, że powrót tutaj jest właściwym krokiem dla mojej kariery. Tutaj w Brescii są kompetentni ludzie, zespół jest konkurencyjny i składa się ze wspaniałych ludzi i zawodników. Otoczenie pozwala skupić się tylko na boisku (…) Dla mnie wola prezydenta Massimo Cellino i pana Filippo Inzaghiego była fundamentalna, który natychmiast wyraził mną duże zainteresowanie i szacunek. Teraz moja kolej i mam nadzieję, że z tym historycznym i znanym na całym świecie klubem uda mi się osiągnąć coś ważnego – powiedział Polak na łamach klubowej strony.

Czytaj także: Grosicki znalazł chętnego. Polska kolonia w Derby?

Komentarze