Grosicki znalazł chętnego. Polska kolonia w Derby?

Kamil Grosicki
PressFocus Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Kamil Grosicki, który po odejściu z West Bromwich Albion pozostaje w wolnym zawodnikiem, ma szansę kontynuować karierę na angielskich boiskach. Jak informuje Football Insider pozyskaniem 33-letniego skrzydłowego zainteresowane jest Derby County.

  • Derby County jest zainteresowane pozyskaniem reprezentanta Polski Kamila Grosickiego
  • 33-letni skrzydłowy pozostaje obecnie wolnym zawodnikiem, po tym jak z końcem ostatniego sezonu wygasła jego umowa z West Bromwich Albion
  • Zawodnikami Derby są już dwa inni Polacy – Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik

Grosicki ma szansę zostać w Anglii

Grosicki przez ostatnie półtora roku był zawodnikiem West Bromwich Albion. Po przenosinach na The Hawthorns z Hull City w styczniu 2020 roku pomógł drużynie w wywalczeniu awansu do Premier League, rozgrywając 14 spotkań i zdobywając jednego gola w Championship. Boiska angielskiej ekstraklasy okazały się jednak za wysokimi progami dla polskiego zawodnika, który w ciągu sezonu rozegrał tylko trzy mecze.

W ostatnim dniu okna transferowego był bliski przejścia do Nottingham Forest, ale transfer nie doszedł do skutku z powodu złożenia stosownych dokumentów zaledwie 20 sekund po zamknięciu okna. W efekcie Grosicki pozostał w WBA, w którym nie miał jednak szans na regularne występy. Z tego powodu stracił również miejsce w reprezentacji Polski i nie wziął udziału w Euro 2020.

Po opuszczeniu West Bromwich Albion po zakończeniu ostatniego sezonu Grosicki pozostaje wolnym zawodnikiem i może swobodnie rozmawiać z zainteresowanymi klubami. Według Football Insider poważnie zainteresowane pozyskaniem Polaka jest Derby County, które z uwagi na nałożoną na klub karę może dokonywać jedynie wolnych transferów na rocznych kontraktach lub wypożyczać piłkarzy na pół roku, ale w ramach określonego limitu płacowego.

Grosicki podpisując kontrakt z Derby County dołączyłby do dwóch innych reprezentantów Polski. Piłkarzami tego klubu są bowiem Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik. Pierwszy wystąpił od pierwszej minuty w rozegranym w sobotę meczu 1. kolejki Championship z Huddersfield Town (1:1). Drugi aktualnie wraca do zdrowia po poważnej kontuzji kolana.

Komentarze