Paryż w oczekiwaniu. PSG może wyciągnąć rękę do Ronaldo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo PressFocus

Paris Saint-Germain w dalszym ciągu nie może być pewne zatrzymania w zespole Kyliana Mbappe. Utalentowany Francuz zwleka z decyzją w sprawie przedłużenia obecnego kontraktu. Paryżanie chcą być przygotowani na jego ewentualne odejście i nie ukrywają, że jego miejsce mógłby zająć jeden z najlepszych zawodników na świecie. Jak informuje Le Parisien na celowniku PSG cały czas znajduje się Cristiano Ronaldo.

Ronaldo na wylocie z Juventusu?

W tym tygodniu Juventus po raz drugi z rzędu pożegnał się z rozgrywkami Ligi Mistrzów już w 1/8 finału. Za jednego z winnych takiej sytuacji wskazuje się właśnie Cristiano Ronaldo, którego przyszłość w turyńskim zespole stoi pod znakiem zapytania. Tym bardziej że jego obecna umowa z włoskim klubem wygasa latem przyszłego roku.

W Turynie panuje coraz większe przekonanie, że wynosząca 31 milionów euro netto za sezon pensja Ronaldo jest zdecydowanie za duża, biorąc pod uwagę jego postawę. W obecnym sezonie Portugalczyk zdobył dla Juventusu 27 bramek w 32 występach we wszystkich rozgrywkach. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie w siedzibie Starej Damy będą rozważane różne scenariusze dotyczące jego przyszłości: sprzedaż po zakończeniu sezonu, rozwiązanie umowy, czy też pozwolenie mu na odejście dopiero po wygaśnięciu kontraktu.

Jak informuje Le Parisien przedstawiciele PSG dokładnie monitorują obecną sytuację Ronaldo. Prezydent francuskiego klubu Nasser Al-Khelaifi od dawna pozostaje w stałym kontakcie z menedżerem zawodnika Jorge Mendesem. Do pierwszych kontaktów między stronami doszło już na początku katarskiej ery w Paryżu w 2015 roku.

PSG czeka na decyzję Mbappe

W Paryżu cały czas panuje przekonanie, że zatrzymanie na dłużej w zespole Neymara i Kyliana Mbappe będzie możliwe. O ile Brazylijczyk niemal na pewno podpisze nową umowę z PSG, to w przypadku utalentowanego Francuza nie jest to pewne. Mbappe poważnie zastanawia się nad swoją przyszłością, a jego obecna umowa wygasa latem 2022 roku.

To właśnie od decyzji Mbappe w dużej mierze uzależnione będą kolejne kroki PSG. Jeśli reprezentant Francji zdecyduje się podpisać nową umowę, to sprowadzenie Ronaldo wydaje się nierealne. Taka sam sytuacja dotyczy ewentualnego pozyskania Lionela Messiego z Barcelony. Przyszłość Argentyńczyka również stoi pod dużym znakiem zapytania.

Komentarze

Na temat “Paryż w oczekiwaniu. PSG może wyciągnąć rękę do Ronaldo

27 goli w 32 spotkaniach…to przecież świetny wynik. Zawodnik ten , jak na swój wiek, robi tak śmiga bardzo dobrze. A przede wszystkim należy podziwiać jego wciąż profesjonalne podejście do tego co robi.