Olympique Marsylia nie składa broni ws. Milika

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Arkadiusz Milik jest bliżej rozstania z SSC Napoli, sugerują najnowsze doniesienia mediów. Olympique Marsylia podobno podniosła ofertę w sprawie reprezentanta Polski. Przedstawiciel Ligue 1 jest gotowy wyłożyć na transakcję z udziałem napastnika 10 milionów euro plus pięć milionów euro zaoferować w formie bonusów.

Arkadiusz Milik podjął już decyzję, aby w trakcie trwającego okienka transferowego zmienić klub. Były napastnik AFC Ajaxu ma już dość bycia na marginesie życia piłkarskiego. Tym bardziej że celem zawodnika jest gra na Euro. Dlatego tej zimy prawdopodobnie znajdzie nowego pracodawcę.

Polski zawodnik ma umowę ważną z klubem z południa Włoch do końca czerwca tego roku. Milik nie zdecydował się kilka miesięcy temu na parafowanie nowego kontraktu z Napoli. Tym samym nie został zgłoszony przez swój klub do rozgrywek Serie A i Ligi Europy. Wszystko zmierza zatem w tym kierunku, że 26-latek zmieni niebawem otoczenie.

Milik bliżej zmiany klubu

Wychowanek Rozwoju Katowice w ostatnich miesiącach mógł grać zatem tylko w reprezentacji Polski dowodzonej przez Jerzego Brzęczka. Polski napastnik przez ostatnie pół roku wystąpił w siedmiu spotkaniach w drużynie narodowej.

La Gazzetta dello Sport informuje, że sytuacja w sprawie Milika dynamicznie się rozwija. Zawodnik i jego aktualny klub są kuszeni przez sterników OM. Klub z Lazurowego Wybrzeża jest gotowy wyłożyć na transakcję 10 milionów euro. Jednocześnie marsylczycy są skłonni zaproponować pięć milionów euro w formie dodatkowych bonusów.

Kłopot w tym, że władze Azzurrich oczekują za swojego zawodnika 18 milionów euro. W każdym razie najbliższe dni powinni być kluczowe w sprawie przyszłości Milika.

Komentarze