Oficjalnie: Jagiellonia z nowym skrzydłowym

Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński

Konrad Wrzesiński zgodnie z medialnymi doniesieniami wrócił do ligi polskiej. Zawodnik związał swoją przyszłość z Jagiellonią Białystok. Z dwunastą aktualnie ekipą PKO Ekstraklasy piłkarz związał się kontraktem do 2023 roku.

Nowy skrzydłowy w Jagiellonii

Konrad Wrzesiński do Jagi trafił z Kajratu Ałmaty. Z zespołem z Kazachstanu zawodnik wygrał między innymi mistrzostwo kraju. Łącznie w kazachskiej ekipie rozegrał 43 mecze, w których zdobył sześć bramek i zaliczył 11 asyst. Niemniej z końcem minionego roku przestał być zawodnikiem tego klubu. Ostatecznie po kilku miesiącach poszukiwań nowego pracodawcy związał swoją przyszłość z drużyną z Białegostoku, chociaż miał również oferty między innymi z Grecji, czy Turcji.

Ciekawostką jest, że chętna na pozyskanie piłkarza była według informacji Meczyki.pl także Wisłą Kraków. Ostatecznie jednak zawodnik wybrał Jagiellonię. Jak na razie 27-latek urodzony w Pułtusku wystąpił łącznie w 23 meczach w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Zanim zdecydował się na zagraniczny transfer, to bronił barw Zagłębia Sosnowiec.

Z siódemką na plecach

W przeszłości Wrzesiński grał również w Pogoni Siedlce, Widzewie Łódź, czy Polonii Warszawa. Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze zawodnik stawiał natomiast w Ursynowie Warszawa. W trakcie trwającej kampanii zaliczył tylko dwa występy w ramach eliminacji do Ligi Europy, w których zanotował jedną asystę.

Jagiellonia legitymuje się obecnie bilansem 25 punktów na koncie. Nad ostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała ekipa Bogdana Zająca ma przewagę siedmiu punktów. Tuż przed przerwą na mecze kadry Żółto-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań.

Komentarze