Oficjalnie: Clement Lenglet wypożyczony do Tottenhamu

Clement Lenglet
PressFocus Na zdjęciu: Clement Lenglet

Tottenham Hotspur oficjalnie poinformował o wypożyczeniu Clementa Lengleta z Barcelony. Wypożyczenie będzie obowiązywać do końca przyszłego sezonu.

  • Tottenham oficjalnie wypożyczył Lengleta z Barcelony
  • Francuz został wypożyczony na jeden sezon
  • W umowie wypożyczenia nie ma klauzuli wykupu

Piąte letnie wzmocnienie Tottenhamy

Fabrizio Romano informuje, że w umowie wypożyczenia Lengleta do Tottenhamu nie ma zawartej klauzuli obowiązkowego wykupu, zatem w czerwcu przyszłego roku Francuz ponownie może wrócić do Barcelony.

Urodzony w Beauvais we Francji, Clement rozpoczął karierę w Nancy, gdzie zadebiutował we wrześniu 2013 roku. W wieku 19 lat zagrał 34 z 38 meczów Nancy w sezonie 2015/16, zdobywając tytuł francuskiej drugiej ligi. i awans do Ligue 1. Obrońca podpisał kontrakt z Sewillą w styczniu 2017 roku, a w sezonie 2017/18 wystąpił w 54 z 59 meczów andaluzyjskiego klubu we wszystkich rozgrywkach, docierając do ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA i finału Copa del Rey.

Dołączył do Barcelony w lipcu 2018 roku i zdobył 159 występów we wszystkich rozgrywkach, wygrywając La Liga w swoim pierwszym sezonie i Copa del Rey w 2021 roku. Clement Lenglet zadebiutował w reprezentacji Francji w czerwcu 2019 roku i ma na swoim koncie 15 występów.

Zobacz również: Marca: de Jong nigdy nie był tematem rozmów między Barceloną i Chelsea

Komentarze