Luis Suarez gotowy do kolejnej zmiany barw klubowych

Luis Suarez
Pressfocus Na zdjęciu: Luis Suarez

Intencją Luisa Suareza latem było kontynuowanie kariery w którymś z europejskich klubów, jednak nie pojawiła się za niego żadna konkretna oferta. Urugwajczyk wobec tego zdecydował się wrócić do Club Nacional. Niewykluczone, że już przy najbliższej okazji znów zmieni barwy klubowe. Według portalu Infobae.com o angaż 35-latka postara się Los Angeles Galaxy.

  • Luis Suarez latem znalazł zatrudnienie w Club Nacional
  • Urugwajczyk może jednak już zimą zmienić klub
  • Zainteresowanie wykazuje nim Los Angeles Galaxy

Suarez gotowy do podjęcia nowych wyzwań

Mocno rozczarowany postawą działaczy Atletico Madryt był pod koniec ubiegłego sezonu Luis Suarez. Urugwajczyk wierzył, że klub zaproponuje mu przedłużenie umowy, jednak tak się nie stało. 35-latek od 1 lipca pozostał bez drużyny, a jego agenci robili co mogli by znaleźć mu nowego pracodawcę. Suarez chciał wciąż grać w Europie, ale tego życzenia spełnić się nie udało. Wrócił zatem do klubu, w którym rozpoczynał swoją piłkarską karierę. 

W barwach Club Nacional napastnik radzi sobie bardzo dobrze, a po dziesięciu meczach ma na koncie już cztery bramki. W wieku 35-lat wciąż potrafi rozgrywać spotkania w Urugwaju na pełnej intensywności, co przykuło uwagę włodarzy klubów z MLS. Według portalu Infobae.com złożyć ofertę kontraktu planują mu włodarze Los Angeles Galaxy.

Odejście Luisa Suareza w trakcie zimowego okienka transferowego potwierdził już nawet prezydent klubu – Jose Fuentes. 

– Suárez zakończy rozgrywki i opuści Nacional. Nie zamierzam generować fałszywych oczekiwań – stwierdził.

Aktualnie rolę lidera Los Angeles Galaxy pełni Javier “Chicharito” Hernandez, jednak kontrakt Meksykanina wygasa pod koniec roku i nie zostanie przedłużony. Można zatem stwierdzić. że w jego buty postara się wejść Suarez.

Przeczytaj: Gerard Martino określił się jasno w kwestii powołania dla Chicharito

Komentarze