Wielki powrót do Arsenalu stał się faktem!

Martin Odegaard
Martin Odegaard PressFocus

Martin Odegaard przeniósł się na stałe do Arsenalu. Były już zawodnik Realu Madryt podpisał czteroletni kontrakt z opcją przedłużenia i kosztował Kanonierów 35 milionów euro.

  • Martin Odegaard podpisał czteroletni kontrakt z Arsenalem, a Real Madryt otrzyma za niego 35 milionów euro
  • Norweg spędził rundę letnią zeszłego sezonu na Emirates i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie
  • Początkowo pomocnik chciał walczyć o miejsce w składzie Królewskich, ale początkiem sierpnia zdecydował się na zmianę otoczenia

Martin Odegaard ponownie zawodnikiem Arsenalu!

Arsenal poinformował o pozyskaniu z Realu Madryt Martina Odegaarda. Norweg kosztował Kanonierów 35 milionów euro, ale jest to wzmocnienie, na które w Londynie czekano od początku okienka transferowego.

22-latek spędził na Emirates rundę letnią ubiegłego sezonu i pozostawił po sobie świetne wrażenie. Szybko przebił się do wyjściowego składu i imponował wyszkoleniem technicznym oraz dyscypliną taktyczną. Łącznie rozegrał dla Arsenalu 20 spotkań, w których zanotował dwie bramki i tyle samo asyst.

Wiele wskazywało na to, że przygoda Odegaarda w Premier League zamknie się w sześciu miesiącach. Norweg zamierzał powrócić do Realu Madryt i tam wywalczyć sobie miejsce w składzie u Carlo Ancelottiego. Po kilku sesjach treningowych zaczęły pojawiać się doniesienia, jakoby 22-latek nie czuł się w stolicy Hiszpanii komfortowo. Tę okazję wykorzystał Arsenal, zastrzegając, że tym razem nie zadowoli się wypożyczeniem.

Norweg podpisał z Kanonierami czteroletni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejny rok. Obecnie trwa proces rejestracyjny związany z wydaniem zawodnikowi wizy. Arsenal podkreśla, że nowy nabytek nie weźmie udziału w weekendowych derbach z Chelsea. Oczekuje się jednak, że będzie już gotowy na kolejne spotkanie. Pomocnik otrzyma numer ósmy na koszulce.

Arsenal
Chelsea
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22. sierpnia 2021 17:26.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Ile inkasują: Aubameyang, Lukaku i Salah? Porównanie zarobków gwiazd Premier League.

Komentarze