Niespodziewane wzmocnienie Radomiaka?!

Jakub Ojrzyński
Pressfocus Na zdjęciu: Jakub Ojrzyński

Ciekawy transfer szykuje Radomiak Radom. Jak donoszą WP Sportowe Fakty, są bliscy ściągnięcia z Liverpool FC bramkarza Jakuba Ojrzyńskiego.

  • Jakub Ojrzyński od 2019 r. zdążył już rozegrać prawie 30 meczów dla młodzieżowych drużyn Liverpool FC
  • Reprezentant Polski U-20 nie ma jednak szans, aby dołączyć do szerokiej kadry The Reds
  • Wypożyczenie do Radomiaka Radom to zatem znakomita okazja do nabrania niezbędnego doświadczenia

Ojrzyński wypożyczony na rok

Jakub Ojrzyński do Liverpool FC trafił z Legii Warszawa latem 2019 r. Od tego czasu zdążył rozegrać w zespole z Anfield Road 28 meczów (18 w drużynie U-18, 3 w U-19 i 7 w U-23). Syn trenera Leszka Ojrzyńskiego chciał jednak regularnie grać w drużynie seniorów, stąd w sezonie 2021/2022 był wypożyczony do walijskiego Caernarforn Town, w który zaliczył 31 spotkań.

Latem wrócił do LFC, gdzie jednak w dalszym ciągu mógłby rywalizować jedynie w drużynie do lat 23, stąd zdecydował się na kolejne wypożyczenie. WP Sportowe Fakty informują, że 19-letni golkiper miał liczne oferty z niższych lig angielskich, ale ta perspektywa niespecjalnie interesowała Ojrzyńskiego. Stąd też, gdy zgłosił się Radomiak i zaproponował występy w Ekstraklasie, reprezentant Polski U-20 z chęcią przystał na tą propozycję.

Zieloni mają zamiar wypożyczyć Ojrzyńskiego na rok. Pierwotnie Radomiak chciał w umowie wpisać kwotę wykupu Polaka po 12 miesiącach, na co jednak kategorycznie nie zgodziły się władze Liverpool FC.

Przeczytaj również: Mariusz Lewandowski dla Goal.pl: śmieszą mnie takie plotki

Komentarze