Niepewna przyszłość bramkarza Chelsea. Czas na zmiany?

Edouard Mendy zaledwie rok temu został wybrany najlepszym bramkarzem świata na gali FIFA. Teraz jego przyszłość w Chelsea stoi pod znakiem zapytania. Senegalczyk może opuścić klub już w lecie.

Edouard Mendy
PressFocus Na zdjęciu: Edouard Mendy
  • Edouard Mendy jest zawodnikiem Chelsea od 2020 roku
  • Golkiper może pochwalić się znakomitymi osiągnieciami w koszulce The Blues
  • Teraz Senegalczyk wydaje się bliski odejścia ze Stamford Bridge

Mendy zakończy przygodę z Chelsea?

Triumf w Lidze Mistrzów, mistrzostwo Afryki, Superpuchar UEFA, Klubowe Mistrzostwa Świata i tytuł najlepszego piłkarza świata – to dorobek Edouarda Mendy’ego podczas pobytu na Stamford Bridge. Golkiper, który w 2020 roku zamienił Rennes na Chelsea, może pochwalić się znakomitymi osiągnięciami.

Jednak w tym sezonie Mendy spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, a uraz pleców sprawił, że na dobre stracił miejsce miedzy słupkami The Blues. Senegalczyk przegrał rywalizację z Kepą Arizzabalagą i nic nie wskazuje na to, by – nawet po powrocie do pełnej sprawności – miał odzyskać bluzę z numerem jeden.

Edouard Mendy wrócił do pełnych treningów po dwumiesięcznej nieobecności spowodowanej kontuzją, ale według The Times przyszłość bramkarza na Stamford Bridge jest niepewna.

31-latek prowadził rozmowy kontraktowe z londyńczykami, ponieważ w czerwcu pozostaną mu tylko dwa lata kontraktu, ale negocjacje nawet nie zbliżyły się do finalizacji. Chelsea rozważa zakup nowego golkipera – wśród potencjalnych kandydatów znajdują się David Raya z Brentfordu, Illan Meslier z Leeds i Robert Sanchez z Brightonu.

Komentarze