Neymar zaoferowany gigantowi Serie A

Neymar
fot. PressFocus Na zdjęciu: Neymar

PSG ma plan, aby zmniejszyć wydatki na drużynę. Z celem przeprowadzenia restrukturyzacji trafił do ekipy z Paryża nowy dyrektor sportowy Luis Campas, który zastąpił Leonardo. CalcioMercato.it podaje, że działacz skontaktował się już z Juventusem, oferując wypożyczenie Neymara.

  • Nie milkną spekulacje na temat przyszłości Neymara
  • CalcioMercato.it twierdzi, że 30-latek został zaoferowany Juventusowi
  • Brazylijczyk ma umowę ważną z klubem z Paryża do końca czerwca 2025 roku

PSG otwarte na rozstanie z Neymarem?

PSG niedawno podjęło decyzję o przedłużenia kontraktu z Kylianem Mbappe, a rok wcześniej pozyskało Lionela Messiego na zasadzie wolnego transferu. Wymieniona dwójka piłkarzy może liczyć na krocie w stołecznym klubie. Taki stan rzeczy sprawia jednocześnie, że z niektórymi zawodnikami władze giganta Ligue 1 chcą się pożegnać.

Już od dłuższego czasu nie milkną spekulacje, kto może zwolnić na liście płac w PSG. Jednym z takich zawodników jest Neymar. Brazylijczyk trafił do ekipy z Parc des Princes za ponad 220 milionów euro. W ostatnim sezonie w 22 spotkaniach ligowych 30-latek zdobył 13 bramek.

Zobacz także:

Tymczasem według informacji CalcioMercato.it niewykluczone, że Neymar wkrótce może zmienić pracodawcę. Brazylijczyk został zaoferowany Juventusowi przez dyrektora sportowego Luisa Campsa. Ciekawostką jest natomiast to, że PSG jest gotowe nadal płacić podstawową pensję zawodnika. Oszczędność miałaby natomiast wynikać z tego, że Neymar byłby pozbawiony premii.

Brazylijski zawodnik w ekipie z Paryża może liczyć na mniej więcej 50 milionów euro rocznie. Neymar ma kontrakt ważny do końca czerwca 2025 roku. Nie dziwi zatem, że 30-latek nie myśli o zmianie barw klubowych.

Neymar dołączył do ekipy z ligi francuskiej w 2017 roku. W swoim piłkarskim CV oprócz Barcelony ma też Santos. Na koncie zawodnika 119. występów w reprezentacji Brazylii, w której zadebiutował latem 2010 roku.

Czytaj więcej: PSG osiągnęło porozumienie z Nice w sprawie trenera

Komentarze