PSG osiągnęło porozumienie z Nice w sprawie trenera

Christophe Galtier
fot. PressFocus Na zdjęciu: Christophe Galtier

PSG wkrótce czeka dużo zmian. L’Equipe podaje, że w tym tygodniu ma zostać ogłoszone oficjalnie rozstanie z Mauricio Pochettino. Argentyńczyka na stanowisku pierwszego trenera ma zastąpić Christian Galtier.

  • Wygląda na to, że władze PSG dokonały już wyboru w sprawie nowego trenera
  • Stery nad ekipą z Paryża ma przejąć Christophe Galtier
  • Gigant Ligue według wieści L’Equipe ma zapłacić 10 milionów euro Nice za trenera

Pochettino tylko do czwartku, później era Galtiera

PSG w ostatnim sezonie wywalczyło mistrzostwo Ligue 1. To jednak zdecydowanie za mało jak na ambicje sterników klubu z Parc des Princes. Nie jest żadną tajemnicą, że celem głównym paryżan jest triumf w Lidze Mistrzów.

Ciekawe informacje dotyczące przyszłości w ekipie z Paryża pojawiły się natomiast na łamach L’Equipe. Francuscy dziennikarze twierdzą, że w czwartek ma dojść do zwolnienia Mauricio Pochettino. Tymczasem jego miejsce ma zająć Christophe Galtier.

Zobacz także:

Cały czas trwają negocjacje klubu z Paryża z argentyńskim trenerem w sprawie wypłaty odszkodowania. Oczekuje się, że PSG zapłaci Pochettino i jego asystentom łącznie 15 milionów euro. Miejsce byłego opiekuna Tottenhamu Hotspur ma zająć Christophe Galtier, za którego gigant Ligue 1 będzie musiał zapłacić 10 milionów euro.

Po oficjalnym rozstaniu z Pochettino nowy trener paryżan ma przejąć stery nad zespołem z Paryża od 4 lipca, gdy PSG wznowi treningi przed startem nowego sezonu. Nową kampanię Lionel Messi i spółka zaczną 8 sierpnia. Pierwszym rywalem paryżan będzie Clermont.

Czytaj więcej: PSG z ogromnymi stratami finansowymi za sezon 2021/22

Komentarze