Newcastle mierzy wysoko – Sroki chcą gwiazdę Bayernu!

Thomas Mueller
PressFocus Na zdjęciu: Thomas Mueller

Jak donoszą media w Niemczech i Anglii, Thomas Mueller znalazł się na celowniku Newcastle United. Trudno spodziewać się, by jedna z największych gwiazd Bayernu Monachium trafiła do ekipy walczącej o utrzymanie w Premier League, ale media nie wykluczają takiego ruchu.

  • Thomas Mueller znalazł się na celowniku Newcastle United
  • Niemiec jest jednym z najważniejszych zawodników Bayernu Monachium
  • Media są pewne, że jeśli doświadczony gracz zechce spróbować swoich sił w zespole Srok, to zrobi to głównie z powodów ekonomicznych

Gwiazda Bayernu na celowniku Newcastle. Dojdzie do hitu transferowego?

Gdy Newcastle United zyskało nowych właścicieli, pierwotnie sądzono, że szejkowie zechcą z miejsca przekonać do przenosin największe gwiazdy. Ostatnie ruchy Srok pokazały jednak, że klub stawia na rozważne wzmocnienia najważniejszych pozycji w zespole. To udowodniły transfery Kieranna Trippiera, Chrisa Wooda czy negocjacje z Bruno Guimaraesem.

Wygląda jednak na to, że włodarze nie porzucili pomysłu ze sprowadzaniem gwiazd. Według wielu niemieckich i angielskich mediów, Newcastle zagięło bowiem parol na Thomasa Muellera. Nie wiadomo jednak, kiedy Sroki chciałyby powalczyć o ten szokujący transfer. Wydaje się niemożliwe, by Niemiec rozważał choćby przenosiny w środku sezonu, podczas którego walczy z Bayernem Monachium o najwyższe cele. Jeżeli jednak Newcastle zdoła utrzymać się w Premier League, latem umowa Muellera z Die Roten obowiązywać będzie jeszcze tylko przez rok. Wówczas o negocjacje będzie znacznie łatwiej.

Niemiecki Sport jest pewny – jeśli 32-latek spróbuje swoich sił w ekipie Srok, to główną motywacją będą dla niego pieniądze. Nowi właściciele klubu będą musieli słono zapłacić graczowi, który rok po roku generuje fantastyczne liczby asyst w Bundeslidze i jest jednym z motorów napędowych walca zwanego Bayernem.

Inny portal uspokaja jednak kibiców Die Roten. Według Sport1 klub zamierza w przeciągu najbliższych miesięcy zaproponować Muellerowi nową umowę, przedłużającą jego przygodę z klubem o kolejne dwa lata. Nie ma pośpiechu – relacje pomiędzy obiema stronami są doskonałe. Pomocnik tylko raz myślał o odejściu z Allianz Areny i miało to miejsce za rządów Niko Kovaca.

32-latek jest wychowankiem Bayernu Monachium. Sięgnął z nim, między innymi, po dziesięć mistrzostw Niemiec i dwa puchary Ligi Mistrzów. W bieżącym sezonie nadal prezentuje wyśmienitą formę. W 29 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach zanotował dziewięć bramek i aż 20 asyst.

Czytaj więcej: Kahn potwierdził odejście Suele z Bayernu.

Bayern Monachium
RB Lipsk
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 5 lutego 2022 18:26.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze