Newcastle pewne drugiego transferu. Znamy szczegóły

Ben Mee i Chris Wood
Pressfocus Na zdjęciu: Ben Mee i Chris Wood

Newcastle wkrótce potwierdzi drugi transfer tej zimy. Tym razem będzie to napastnik. Wszystkie szczegóły w tej sprawie są już ustalone.

  • W tym tygodniu należy oczekiwać, że Newcastle dokona drugiego zimowego transferu
  • Na St. James’ Park przeniesie się Chris Wood
  • Napastnik Burnley będzie kosztował 20 milionów funtów

Newcastle wzmocni ofensywę

Styczeń to bardzo pracowity okres dla pracowników Newcastle. Pion sportowy dąży bowiem do wzmocnienia zespołu, który broni się przed spadkiem z Premier League. Sroki rozegrały 19 meczów, ale wywalczyły tylko 11 punktów i są na przedostatniej lokacie.

Należące do arabskiego szejka Newcastle, nie zamierza oszczędzać zimą. Na St. James’ Park ogłosili już pierwszy transfer. Nowym graczem Srok został sprowadzony z Atletico Madryt Kieran Trippier. Anglik kosztował 15 milionów euro. Na tym jednak nie koniec. Eddie Howe chciałby dostać także minimum jednego nowego środkowego obrońcę

Szkoleniowiec Newcastle w najbliższym czasie będzie miał do dyspozycji piłkarza do linii ofensywnej. Sroki postanowiły, że aktywują klauzulę odstępnego, którą w kontrakcie ma zapisaną Chris Wood. Kwota wykupu 30-latka z Burnley to 20 milionów funtów. Aktualny pracodawca snajpera z Nowej Zelandii nie może zablokować tej transakcji i musi pogodzić się ze stratą swojego ważnego gracza.

Wood jest graczem Burnley od czterech i pół roku. W tym czasie rozegrał 166 meczów. Strzelił 53 gole oraz zaliczył 12 asyst. W bieżącej kampanii do siatki rywali trafił tylko trzykrotnie. Kolejne bramki ma zdobywać już dla Newcastle, z którym ustalił warunki indywidualnego kontraktu. Potwierdzenia transakcji przez Sroki należy oczekiwać w tym tygodniu. Na St. James’ Park może trafić kolejny napastnik, Musi jednak nadarzyć się odpowiednia okazja.

Czytaj także: Podręcznik transferowy dla Premier League: Arsenal – Leicester

Komentarze