Nagelsmann trzykrotnie odmówił “dużemu klubowi”

Julian Nagelsmann
PressFocus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann

Julian Nagelsmann wypowiedział się w jednym z podcastów na temat płacenia odstępnego za trenerów. Ponadto wyznał, że trzykrotnie odmówił dużemu niemieckiemu klubowi, a tamtejszy Sport spekuluje, że chodziło o Borussię Dortmund.

  • Julian Nagelsmann uważa, że płacenie kwoty odstępnego za trenerów jest całkiem normalne
  • Ponadto trener Bayernu Monachium wyznał, że trzykrotnie odmówił dużemu niemieckiemu klubowi

Nagelsmann: nie sądzę, że to źle, by płacić za trenerów

Julian Nagelsmann wziął udział w podcaście tworzonym przez braci Kroos, w tym Toniego, pomocnika Realu Madryt. Szkoleniowiec Bayernu Monachium wypowiedział się na temat płacenia odstępnego za trenerów.

Nie sądzę, by było to coś złego. Jeżeli trener “trochę” kosztuje, klub spojrzy również na tło, jego filozofię. Sprawdzi, czy mu odpowiada i nie podejmuje decyzji po omacku. Niekoniecznie korzystne dla zawodników jest też to, by ich szkoleniowiec zarabiał najgorzej i kosztował najmniej – argumentował 34-latek. Według niemieckich dziennikarzy, RB Lipsk otrzymało około 15 milionów euro za swojego trenera, który tego lata trafił do Bayernu.

“Trzykrotnie odrzuciłem ofertę dużego niemieckiego klubu”

Nagelsmanna łączy z Die Roten pięcioletni kontrakt.

Historia pokazuje, że mało kto wytrzymuje tu tak długo – powiedział ze śmiechem trener. Na pytanie o receptę na udany, długi pobyt w jednym klubie orzekł:  – musisz od czasu do czasu dostosowywać swoje pomysły do zespołu. Ponadto rozwijać się i nie robić wiecznie tego samego. Albo od czasu do czasu zmieniać skład. W miłości jest tak samo; trzeba nieustannie pracować, by relacja była atrakcyjna.

34-latek uważa też, że musiał przyjąć ofertę od najbardziej utytułowanego klubu w kraju.

Jeżeli tworzysz swoją karierę, spędzenie roku czy dwóch gdzie indziej nie byłoby złe. Ale każda okazja w życiu ma datę ważności. Na takim poziomie należało tę okazję wykorzystać – uważa szkoleniowiec. – Trzykrotnie odrzuciłem duży niemiecki klub. Za każdym razem nie udało się dojść do porozumienia z różnych względów – dodał Nagelsmann, a niemiecki Sport spekuluje, że może chodzić jedynie o Borussię Dortmund.

34-latek poprowadził Bayern w jedenastu oficjalnych spotkaniach. Zaznał smaku porażki tylko raz, gdy w ubiegłą sobotę Die Roten ulegli przeciwko Eintrachtowi Frankfurt w Bundeslidze.

Przeczytaj również: Lewandowski przerwał serię, trwającą blisko dwa lata.

Komentarze