Transfer Vlahovicia ułatwi Moracie odejście z Juventusu?

Alvaro Morata
Pressfocus Na zdjęciu: Alvaro Morata

Przenosiny Dusana Vlahovicia na Allianz Stadium mogłyby ułatwić odejście Alvaro Moracie, który jest w trakcie rozmów z FC Barceloną. Przeciwny temu ruchowi był Massimiliano Allegri. W przypadku pozyskania Serba, Stara Dama byłaby, według Fabrizio Romano, skłonna sprzedać Moratę.

  • Juventus jest na dobrej drodze do pozyskania Dusana Vlahovicia
  • Transfery Serba mógłby ułatwić Moracie odejście do FC Barcelony
  • Decydujący głos w kwestii przyszłości Moraty należy do Atletico

Barcelona dopnie swego?

Według Sportaitalia transfer Dusana Vlahovicia do Juventusu jest już niemal przesądzony. Serb miałby kosztować Starą Damę 67 milionów euro plus bonusy. W najbliższych dniach ekipa z Turynu przekaże tę informację w oficjalnym komunikacie.

Jak pisze Fabrizio Romano, posuwające się do przodu rozmowy w sprawie Vlahovicia sprawiają, że coraz bardziej realne staje się odejście z Juventusu Alvaro Moraty. Jego agent poleciał do Włoch, aby rozmawiać o przyszłości swojego klienta. Jeśli 21-letni Serb faktycznie wyląduje w turyńskim klubie, temat transferu hiszpańskiego napastnika do FC Barcelony wróci. Barcy najbardziej zależałoby na wypożyczeniu, aby móc ograniczyć koszty tej operacji. Massimiliano Allegri przyznał niedawno, że nie zamierza żegnać się z Moratą, ale przybycie Vlahovicia zmieni sytuację.

Decydujący glos w sprawie przenosin Moraty na Camp Nou należy jednak do Atletico. Hiszpan jest bowiem jedynie wypożyczony do Juventusu, jednak nie figuruje on w planach Diego Simeone. Rojiblancos mogą starać się blokować jego transfery do Barcy, aby nie wzmacniać bezpośredniego ligowego rywala.

Zobacz także: Martial osiągnał swój cel i odchodzi z Man Utd

Komentarze