Młoda gwiazda Barcelony na radarze klubów Premier League

Gavi to zawodnik, którego ostatnio nowa umowa nie została uznana przez La Liga. Taki stan rzeczy sprawia, że nie brakuje chętnych na transfer z udziałem 18-latka. Wieści w sprawie przekazał The Times.

Gavi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gavi
  • Nie brakuje chętnych na pozyskanie Gaviego
  • The Times przekonuje, że Liverpool i Manchester City chcąc skorzystać z tego, że La Liga anulowała decyzję o przedłużeniu umowy z zawodnikiem
  • Jeśli werdykt zostanie utrzymany, to latem 18-latek stanie się wolnym piłkarzem

Niejasna przyszłość Gaviego

Gavi w tym sezonie wystąpił w 36 spotkaniach, w których strzelił dwa gole, a ponadto zaliczył pięć kluczowych podań. We wrześniu minionego roku piłkarz parafował kontrakt z FC Barceloną d 2026 roku. Okazało się jednak, że kontrakt nie został uznany przez władze La Liga.

Sąd zezwolił Barcelonie na rejestrację 18-letniego piłkarza jako zawodnika pierwszej drużyny, po zawarciu z nim profesjonalnego kontraktu. W każdym władze La Liga anulowały rejestrację Gaviego do pierwszego zespołu Barcelony z powodu problemów finansowych klubu. Sąd podtrzymał tę decyzję.

Jeśli werdykt będzie ostateczny, to umowa między Gavim a Barceloną wygasa nie w 2026 roku, ale pod koniec tego sezonu. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 90 milionów euro.

The Times przekonuje natomiast, że Liverpool i Manchester City to kluby poważnie zainteresowane pozyskaniem zawodnika. W każdej z ekip latem ma dojść do zmian kadrowych.

Czytaj więcej: Pique o oskarżeniach Dani Alvesa. “Sprawa złożona i zagmatwana”

Komentarze