Mistrz Włoch podtrzymuje zainteresowanie piłkarzem PSG

Abdou Diallo
Pressfocus Na zdjęciu: Abdou Diallo

Abdou Diallo od dłuższego czasu pełni marginalną rolę w PSG. Senegalczyk nie narzeka na brak ofert. Zainteresowany sprowadzeniem obrońcy jest np. Milan.

  • Tego lata Abdou Diallo może opuścić PSG
  • Transfer byłby korzystny dla obu stron
  • Piłkarz u siebie chce Milan

Kierunek Mediolan jedną z opcji

W PSG jest nowy dyrektor sportowy. Na to stanowisko mianowany został Luis Campos, który intensywnie działa na rynku transferowym. Portugalczyk nadzoruje sprowadzenie kilku zawodników, między innymi środkowego obrońcy. Do Paryża ma trafić Milan Skriniar, z którym francuski klub uzgodnił już nawet warunki indywidualnego kontraktu. To sprawa, że odejście Abdou Diallo zdaje się być coraz bliższe. Zainteresowanie Senegalczykiem wykazuje Milan.

Mediolańczycy chcą sprowadzić tego lata środkowego obrońcę. Ich dotychczasowym numerem jeden na tę pozycję był Sven Botman, ale Milan został przelicytowany przez Newcastle. Mistrz Włoch mimo sukcesu sportowego ma ograniczony budżet na wzmocnienia i musi szukać transferowych okazji.

Diallo nie byłby łączony z Milanem, gdyby regularnie występował w podstawowym składzie PSG. Senegalczyk gra jednak okazyjnie. Na boisku spędził niewiele ponad 1200 minut. Uzbierał łącznie 16 występów, z czego tylko cztery na swojej nominalnej pozycji. 26-letni środkowy obrońca wkrótce zdecyduje o swojej klubowej przyszłości. Aktualna umowa z PSG wiąże go do 30 czerwca 2024 roku. Sytuację Diallo monitoruje kilka klubów, ale to Milan ma go na swojej liście życzeń już od pół roku.

Czytaj także: Marsylczyk szefem w Paryżu? Christophe Galtier i jego droga do wrót katarskiego imperium

Komentarze