Milan celuje w kolejny belgijski talent. Kontakt między klubami nawiązany

Yari Verschaeren
PressFocus Na zdjęciu: Yari Verschaeren

AC Milan w poszukiwaniu wzmocnień drużyny bardzo dokładnie obserwuje między innymi belgijski rynek. W 2020 roku do drużyny dołączył Alexis Saelemaekers, a teraz na celowniku włoskiego klubu znalazł się inny piłkarz Anderlechtu – Yari Verschaeren.

  • Milan kontynuuje politykę poszukiwania utalentowanych zawodników w słabszych ligach
  • Na celowniku włoskiego klubu znalazł się kolejny piłkarz Anderlechtu, który ma już na swoim koncie występy w reprezentacji Belgii
  • W drużynie z San Siro występuje już Alexis Saelemaekers

Milan obserwuje belgijski rynek

W Mediolanie nie mogą narzekać na inwestycją, jaką poczynili dwa lata temu. Na San Siro trafił wówczas, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu utalentowany piłkarz Anderlechtu Alexis Saelemaekers. 

Obecnie 22-latek jest ważnym zawodnikiem w talii trenera Stefano Piolego. Od czasu dołączenia do zespołu rozegrał 83 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając sześć bramek i notując 11 asyst.

Teraz na celowniku włoskiego klubu znalazł się inny piłkarz Anderlechtu – Yari Verschaeren. 20-letni ofensywny pomocnik jest najjaśniejszą postacią belgijskiej drużyny w obecnym sezonie. Reprezentant Belgii rozegrał 27 spotkań, strzelając siedem goli i dokładając do tego tyle samo asyst.

Verschaeren, który jest wyceniany na około 10-15 milionów euro, jest regularnie obserwowany przez skautów Milanu. Nastąpił już także pierwszy kontakt pomiędzy przedstawicielami obu klubów. Ewentualnych konkretów nie należy się jednak spodziewać przed końcem obecnego sezonu. 

Zobacz także: Man City i Milan celują w transfer gwiazdy Realu Madryt

Komentarze