Michniewicz postawił piłkarzowi ultimatum. Musi zmienić klub

Krystian Bielik
PressFocus Na zdjęciu: Krystian Bielik

Krystian Bielik otrzymał powołanie na czerwcowe mecze Ligi Narodów, ale Czesław Michniewicz postawił przed piłkarzem Derby County ultimatum. Musi on zmienić klub, bo grając w League One nie pojedzie na nadchodzący mundial. Selekcjoner wypowiedział się też na temat przyszłości kilku innych reprezentantów Polski.

  • Krystian Bielik otrzymał powołanie na mecze Ligi Narodów, ale jeśli chce pojechać na mundial, musi zmienić klub
  • Czesław Michniewicz zapowiedział, że nie powoła do kadry gracza występującego w League One
  • Ponadto selekcjoner wypowiedział się na temat kilku Polaków występujących obecnie w Serie A

“Bielik musi zmienić klub”

Czesław Michniewicz powołał aż 39 zawodników na czerwcowe mecze Ligi Narodów. Na długiej liście znalazło się kilku graczy mogących niebawem zmienić klub. Jednym z nich jest Krystian Bielik. Jego Derby County długo walczyło, ale ostatecznie spadło z Championship. Przypomnijmy, że Baranom przed startem sezonu odebrano 21 punktów. Tej straty nie udało się nadrobić.

Bielik musi grać w wyższej lidze. Musi zrobić wszystko, żeby odejść, bo inaczej nie pojedzie na mistrzostwa świata. Grając w League One nie będzie gotowy do rywalizacji z najlepszymi – postawił 24-latkowi ultimatum selekcjoner reprezentacji Polski.

Bielik wystąpił w tym sezonie w 15 meczach Championship. Portal Transfermarkt wycenia go na cztery miliony euro.

Polscy we Włoszech również mogą zmienić kluby

Selekcjoner zabrał też głos w sprawie kilku Polaków występujących w Serie A. Wyjawił, że bliski transferu jest Bartłomiej Drągowski. Reprezentacja ma też pomóc w szukaniu minut dla Karola Linettego i Sebastiana Walukiewicza. Obaj najprawdopodobniej zmienią barwy w tym okienku transferowym. Michniewicz nie martwi się za to o Piotra Zielińskiego.

On obroni swoją pozycję. Jak odejdzie z Napoli, na pewno znajdzie klub, w którym będzie grał – powiedział selekcjoner biało-czerwonych.

W czerwcu Polaków czekają trzy mecze Ligi Narodów: z Walią, Belgią i Holandią.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 1 czerwca 2022 11:43.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze