Media: Bayern ustalił cenę za Lewego. Gigant z PL może się skusić

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. PressFocus

Manchester United już od dłuższego czasu wyraża zainteresowanie napastnikiem Bayernu Monachium Robertem Lewandowskim. Zainteresowanie Czerwonych Diabłów reprezentacji Polski sięga jeszcze ery, gdy opiekunem ekipy z Old Trafford był sir Alex Ferguson. Daily Express sugeruje, że latem tego roku klub z Premier League znów planuje się spróbować pozyskać Lewego.

Zainteresowanie sięgające czasów sir Alexa Fergusona

Manchester United może latem spróbować pozyskać nowego napastnika, a wpływ na to może mieć fakt, że niepewna jest przyszłość Edinsona Cavaniego w klubie. Biorąc pod uwagę to, że Lewandowski ma kontrakt z Bawarczyka do końca czerwca 2023 roku, to niewykluczone, że w trakcie najbliższego okienka transferowego Bayern stanie przed szansą zarobienia po raz ostatni dużych pieniędzy na transferze z udziałem najlepszego zawodnika świata za 2020 rok według FIFA.

Tajemnicą Poliszynela jest, że Bayern Monachium ustalił na 69 milionów funtów (80 milionów euro) cenę wywoławczą za Lewandowskiego. Man Utd jest z pewnością jednym z tych klubów, który mógłby sobie pozwolić na tego typu wydatek nawet w trudnych czasach zarazy.

Polak maszynką do zdobywania bramek

Za ewentualnym transferem Lewego do ekipy z Premier League przemawiać może chęć spróbowania czegoś nowego w swojej karierze. W Niemczech polski napastnik wygrał już wszystko, co było do wygrania. W minionym roku wywalczył nawet Ligę Mistrzów z Bayernem Monachium. Tym samym w ekipie z Bawarii zawodnik się spełnił. Oczywiście ma jeszcze kilka indywidualnych rekordów do pobicia jak na przykład ten należący do Gerda Muellera. Perspektywa gry w najlepszej lidze świata może być zatem kusząca.

Lewandowski w tym sezonie wystąpił łącznie w 37 spotkaniach, w których zdobył 43 bramki. Na koncie 33-latka jest też osiem asyst.

Manchester United
AS Roma
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 29. kwietnia 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze