Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej dołączył do West Ham United

Maxwel Cornet
PressFocus Na zdjęciu: Maxwel Cornet

West Ham United oficjalnie poinformował o podpisaniu kontraktu z Maxwelem Cornetem, reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej. 25-latek podpisał pięcioletni kontrakt.

  • Maxwel Cornet dołączył do West Ham
  • Iworyjczyk kosztował ok 17 mln funtów
  • Gracz dołączył do zespołu Młotów z Burnley

Ciekawe wzmocnienie West Ham United

Maxwel Cornet który może grać jako lewy skrzydłowy lub jako lewy obrońca, dołącza z Burnley podpisując pięcioletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok za nieujawnioną kwotę – czytamy w oświadczeniu West Ham United umieszczonym na oficjalnej stronie klubu.

O kwocie transferu poinformował za to Fabrizio Romano. Zdaniem włoskiego dziennikarza klub z Londynu zapłacił za reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej 17 mln funtów.

Cornet zaliczył już ponad 300 występów w swojej seniorskiej karierze występując w Metz, Olympique Lyon i Burnley, strzelając w tym czasie 61 goli i asystując 31 razy, a także wystąpił 29 razy w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej zdobywając sześć bramek.

– Dołączenie do tego wielkiego klubu to dla mnie nowy krok i naprawdę cieszę się, że tu jestem, będąc częścią projektu dla Klubu. Jestem po prostu podekscytowany, że mogę kontynuować tutaj karierę – powiedział Cornet.

– Wszyscy wiedzą, że poziom w Premier League jest bardzo wysoki i dlatego chcę tu grać, więc jestem naprawdę szczęśliwy. To będzie niesamowite zagrać przed ponad 60 – tysięczną publicznością na London Stadium. Grałem tutaj z Burnley w zeszłym sezonie i nie mogę się doczekać, aby doświadczyć tego jako zawodnik West Ham – dodał.

Zobacz również: Ten Hag: krytykowanie tylko Ronaldo jest niewłaściwe

Komentarze