Man Utd celuje w bramkarza reprezentacji Włoch

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

Gianluigi Donnarumma w najbliższy czwartek prawdopodobnie zacznie mecz w wyjściowym składzie Milanu przeciwko Manchesterowi United w ramach Ligi Europy. Tymczasem najnowsze doniesienia mediów wskazują, że sternicy Czerwonych Diabłów celują w pozyskanie włoskiego bramkarza.

Donnarumma na radarze Czerwonych Diabłów

Gianluigi Donnarumma ma kontrakt ważny z mediolańczykami tylko do końca sezonu. Tym samym od początku tego roku Włoch może prowadzić rozmowy z ewentualnymi przyszłymi pracodawcami.

Na dzisiaj Donnarumma nie doszedł do porozumienia z Milanem w sprawie kontraktu. Pojawiają się różne sprzeczne doniesienia w sprawie braku nowej umowy zawodnika. Z jednej strony pojawiają się głosy, że strona Donnarummy z menedżerem Mino Raiolą na czele dąży do krótkiego kontraktu. Są jednak także głosy, że kością niezgody są kwestie finansowe.

Mediolański klub ma nadzieję, że uda mu się przedłużyć kontrakt z reprezentantem Włoch, oferując mi zarobkiem na poziomie mniej więcej sześciu milionów euro rocznie. Okazuje się natomiast, że sytuację związaną z niepewną przyszłością Donnarummy chce wykorzystać Man Utd.

Włoch warty krocie

Sternicy Czerwonych Diabłów mają podobno plany, aby 22-latek został następcą Davida De Gei, jeśli ten rozstanie się z klubem. Rynkowa wartość Donnarummy szacowana jest na 60 milionów euro.

W trakcie trwającej kampanii włoski bramkarz wystąpił łącznie w 34 meczach, w których zachował 10 razy czyste konto. Piłkę z siatki wyciągał natomiast 41 razy. Okazję na poprawienie swoich statystyk będzie miał już w czwartek, Milan powalczy z Man Utd o awans do 1/4 finału Ligi Europy.

Komentarze