Manchester City chce szybko domknąć dwa transfery

Marc Cucurella
PressFocus Na zdjęciu: Marc Cucurella

Manchester City wzmocnił się już Julianem Alvarezem oraz Erlingiem Haalandem. W najbliższym czasie mistrzowie Anglii złożą też oficjalne oferty za Kavlina Phillipsa z Leeds United oraz za Marca Cucurellę z Brighton & Hove Albion.

  • Do Manchesteru City tego lata dołączyli Julian Alvarez oraz Erling Haaland
  • Pep Guardiola chce jak najszybciej skompletować kadrę. Prosi swoich dyrektorów o jak najszybsze domknięcie dwóch kolejnych transferów
  • Trener widzi w Kalvinie Phillipsie zastępcę Fernandinho. Dodatkowo chce sprowadzić z Brighton & Hove Albion Marca Cucurellę

Manchester City niebawem złoży oferty za dwóch graczy Premier League

Czy Manchester City w najbliższym sezonie odda mistrzowską koronę? Z pewnością nie bez skomplikowanej walki. Obywatele jeszcze przed oficjalnym otwarciem okienka transferowego zapewnili sobie dwa wzmocnienia. Do klubu dołączył kupiony zimą Julian Alvarez, a z Borussii Dortmund przeszedł Erling Haaland.

Pep Guardiola chciałby jak najszybciej skompletować kadrę przed nadchodzącą kampanią i w związku z tym prosi zarząd o dwa kolejne transfery.

W Kalvinie Phillipsie kataloński trener widzi idealnego zastępcę dla Fernandinho. Przypomnijmy, że Brazylijczyk zdecydował się po dziewięciu latach opuścić Etihad Stadium. Już niebawem Obywatele złożą Leeds United ofertę za angielskiego pomocnika. Według The Athletic może ona opiewać nawet na 50 milionów funtów.

Poza tym, Guardiola chce wzmocnić lewą flankę. Tu na pierwszy plan wychodzi Marc Cucurella. Hiszpan pomyślnie przeszedł ubiegłoroczny chrzest w Premier League. Wychowanek Barcelony imponował przygotowaniem fizycznym, a do tego w Getafe nauczył się odpowiedzialności w obronie. Bywa też niebezpieczny pod wrogim polem karnym, choć w minionym sezonie zanotował tylko jedną asystę. Trener Manchesteru City chciałby zobaczyć Cucurellę w swoim zespole jeszcze przed startem okresu przygotowawczego. Rok temu Brighton & Hove Albion zapłacił za lewego obrońcę 18 milionów euro. Dziś portal Transfermarkt wycenia go na 28 milionów euro, a Obywatele muszą być gotowi nawet na większą inwestycję.

Zobacz również: Zdolny Portugalczyk piłkarzem Arsenalu.

Komentarze