Manchester United zdesperowany, by oddać Maguire’a

Harry Maguire nie zyskał zaufania Erika ten Haga. Holender nie widzi dla środkowego obrońcy miejsca w swoim składzie. Jak donosi Daily Mail, Manchester United jest skłonny wypłacić latem Anglikowi równowartość jego pozostałej pensji, jeśli opuści klub w najbliższym oknie transferowym.

Harry Maguire
PressFocus Na zdjęciu: Harry Maguire
  • Harry Maguire ma za sobą kolejny nieudany sezon
  • Anglikowi pozostały dwa lata umowy z Manchesterem United. Na jej mocy ma jeszcze zarobić około 12 milionów euro
  • Czerwone Diabły są skłonne wypłacić obrońcy resztę pensji, jeśli ten odejdzie latem z Old Trafford

Manchester United chce zapłacić Maguire’owi, by odszedł z Old Trafford

Jeśli Harry Maguire liczył na odwrócenie swoich losów w Manchesterze United po przyjściu Erika ten Haga, srogo się zawiódł. Dla holenderskiego trenera 30-latek jest bardzo nisko w hierarchii środkowych obrońców. Wyprzedzają go choćby Raphael Varane, Lisandro Martinez oraz Victor Lindeloef. Przed reprezentantem Anglii jeszcze jeden mecz, finał FA Cup, który niemal na pewno rozpocznie na ławce rezerwowych. Sam Gareth Southgate podkreślił niedawno, że obecna sytuacja jego podopiecznego w klubie nie może ciągnąć się w nieskończoność.

Maguire’owi pozostały dwa lata umowy z Czerwonymi Diabłami. Jak donosi Daily Mail, klub jest skłonny wypłacić mu równowartość pensji za ten okres, czyli około 12 milionów euro. Gracz zdaje sobie sprawę, że w kolejnym zespole nie mógłby liczyć na takie apanaże. Tym sposobem Manchester United chce przekonać gracza do odejścia najbliższego lata.

Maguire wystąpił w tym sezonie w 31 spotkaniach. Tylko 16 z nich rozpoczął jednak w wyjściowym składzie.

Zobacz też: Mourinho czekał na sędziego na parkingu. “J***na hańba!” [WIDEO].

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze