Kylian Mbappe
Kylian Mbappe PressFocus

Licz się z ogromnymi kosztami, jeśli chcesz sprowadzić Mbappe

Le Parisien podał kwotę, jakiej oczekiwać będzie PSG od ewentualnego nabywcy usług Kyliana Mbappe. Dziennik wie też, jakiej pensji oczekiwać będzie sam zawodnik.

Ostatnie dni są dla Paris-Saint Germain bardzo szczęśliwe. Paryżanie zatrudnili Mauricio Pochettino, rozgromili Barcelonę na Camp Nou, coraz bliżej przedłużenia kontraktów są Neymar i bohater ostatniego meczu, Kylian Mbappe. Jeżeli Francuz nie zdecydowałby się jednak prolongować umowy z PSG, Le Parisien informuje, z jakimi kosztami musi liczyć się klub chcący go zatrudnić.

Horrendalne kwoty

Jeżeli zdobywca hat-tricka przeciwko Barcelonie zdecyduje się odejść z Ligue 1, Paris-Saint Germain nie sprzeda go poniżej kwoty odstępnego opiewającej na, bagatela, 200 milionów euro. Biorąc pod uwagę kryzys związany z pandemią koronawirusa oraz fakt, że kontrakt Francuza wygasa już w 2022 roku, można uznać, że zostałby najdroższym zawodnikiem na świecie. Biorąc pod uwagę suche liczby, jedynie Neymar sprzedany był drożej. W 2017 roku Paris-Saint Germain zapłaciło klauzulę odstępnego za Brazylijczyka, która wynosiła 222 miliony euro.

Ponadto, paryski dziennik, zwykle doskonale wiedzący, o czym mówi się w kuluarach mistrzów Francji, donosi, iż Mbappe nie zaakceptuje pensji rocznej niższej niż 30 milionów euro. Dotyczy to zarówno PSG, jak i każdego innego klubu zainteresowanego jego podpisem na kontrakcie.

Rozważając te kwoty, ewentualny transfer Mbappe wydaje się w tym momencie nierealny. Pogrążone w kryzysie finansowym kluby pokroju Realu Madryt czy Barcelony nie są w stanie zaproponować paryżanom i zawodnikowi wymaganych kwot. Coraz więcej argumentów przemawia za pozostaniem 22-latka w Parku Książąt.

Komentarze