Lewandowski niezadowolony z braku rozmów

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Jak poinformowali autorzy Podcast Stammplaz, Robert Lewandowski jest coraz bardziej poirytowany faktem, że Bayern Monachium w dalszym ciągu nie rozpoczął z nim negocjacji ws. nowej umowy.

  • Kontrakt Lewandowskiego z Bayernem kończy się 30 czerwca 2023
  • Zdaniem władz Bayernu nie ma zatem pośpiechu ws. jego przedłużenia
  • Zupełnie innego zdania w tej sprawie jest Robert Lewandowski

Bayern się nie spieszy

W sobotę Bayern Monachium pokonał w meczu 31. kolejki Bundesligi Borussię Dortmund 3:1 i zapewnił sobie dziesiąty z rzędu, a 32. w historii tytuł mistrza Niemiec. Jedną z bramek na Allianz Arena zdobył Robert Lewandowski, dla którego było to już 32. trafienie w sezonie 2021/2022. Zapewnienie sobie triumfu w Bundeslidze to zatem idealny czas, aby włodarze Bawarczyków w końcu rozpoczęli negocjacje z reprezentantem Polski ws. przedłużenia wygasającej w czerwcu 2023 umowy. Nic jednak z tych rzeczy.

Jego kontrakt wygasa latem 2023, więc mamy dużo czasu na negocjacje. Do tej pory nic szczególnego się w tej sprawie nie wydarzyło – powiedział dyrektor sportowy monachijczyków, Hasana Salihamidzić. Między wierszami zasugerował jednak, że Polak nie ma co liczyć na solidną podwyżkę.

Przed pandemią mieliśmy do czynienia ze wzrostem przychodów, a teraz mamy spadek przychodów, a rosnące pensje – dodał Bośniak.

Przeczytaj również: Bayern chce zatrzymać Lewego. Jasny przekaz z klubu

Lewandowski jest sfrustrowany

Sam zainteresowany, po spotkaniu z BVB tak mówił o swojej sytuacji przed kamerami Sky Deutschland: – Póki co, nie było mowy o mojej przyszłości. O wszystkim co się aktualnie pisze w mediach, także nie było mowy. Ale wierzę, że wkrótce coś się wydarzy.

Poza kamerami, Lewandowski nie jest już jednak tak dyplomatyczny. Jak donosi na twitterze Gabriel Stach, cytując fragmenty podcastu “Podcast Stammplaz”, “Lewy” jest wściekły na władze Bayernu za ociąganie się z rozpoczęciem rozmów. 129-krotny reprezentant Polski uważa, że tą sprawę można było zakończyć już dawno temu. Ma też podkreślić, że w razie fiaska rozmów, jest w stanie wyobrazić sobie swoje odejście z monachijskiego klubu.

Przeczytaj również: Lewandowski spotka się z Bayernem. ”W niedalekiej przyszłości wszystko się wyjaśni”

Komentarze