Laporta i Mendes omawiali temat transferu Silvy

Bernardo Silva
fot. PressFocus Na zdjęciu: Bernardo Silva

FC Barcelona przygotowuje się do sfinalizowania transferu z udziałem Bernardo Silvy z Man City. Dziennikarz Gerard Romero dał do zrozumienia, że suma transakcji z udziałem Portugalczyka ma wynieść 80 milionów euro.

  • FC Barcelona wydaje się poważnie zainteresowana Bernardo Silvą
  • Joan Laporta i Jorge Mendes podobno już opracowali strategię związaną z finalizacją transakcji
  • Kluczem do finalizacji transferu z udziałem Portugalczyka ma być ruch Frenkie de Jonga do Man Utd

Bernardo Silva na radarze Barcelony

FC Barcelona po tym, jak wypracowała dźwignie finansowe, spokojnie zaczyna realizować swoje plany transferowe. Jednym z nich jest pozyskanie Bernardo Silvy z Man City, Jeśli tylko transakcja z udziałem Frenke de Jonga do Man Utd zostanie ogłoszony, to Portugalczyk ma zasilić szeregi Katalończyków.

Barca według ostatnich medialnych spekulacji knuje śmiały ruch transferowy. Mimo że sytuacja Katalończyków jest daleka od wymarzone. Jasne jest natomiast, że aktualnie wicemistrzowie La Liga chcą odmłodzić skład.

Zobacz także:

W ostatnich dniach najczęściej w kontekście gry w Barcelonie wymieniano takich zawodników jak Robert Lewandowski, czy Raphinha. Mundo Deportivo przekonuje natomiast, że prezydent Barcy Joan Laporta i agent Jorge Mendes omówili już strategię związana z uzyskaniem porozumienia w sprawie transferu Bernardo Silvy.

Optymizm działaczy klubu z Camp Nou w związku z ideą związaną ze sfinalizowaniem transakcji dotyczącej Portugalczyka wynika z tego, że Portugalczyk chce dołączyć do Barcelony. Niemniej Man City nie ma zamiaru rozstawać się z zawodnikiem bez zysku, oczekując za niego 80 milionów euro.

Pomysł związany z pozyskaniem Bernardo Silvy polegałby na tym, że najpierw Katalończycy dokonaliby niewielkiej wpłaty własnej, a następnie spłacaliby transfer przez kilka sezonów zgodnie z harmonogramem spłat rat.

Czytaj więcej: Kolejny spór na linii Barcelona – De Jong. Holender nadal blokuje transfer

Komentarze