Król strzelców Euro 2020 zaoferowany Barcelonie

Patrick Schick z kolegami z Bayeru Leverkusen
PressFocus Na zdjęciu: Patrick Schick z kolegami z Bayeru Leverkusen

FC Barcelona mimo kłopotów, z którymi w ostatnim czasie się boryka, nadal pozostaje bardzo atrakcyjnym miejscem dla zawodników. Z katalońskim klubem łączeni są kolejni piłkarze, a menedżerowie regularnie oferują mu swoich zawodników. Hiszpańskie media informują o kolejnym kandydacie do gry na Camp Nou.

  • Patrik Schick jest jedną z rewelacji obecnego sezonu w Bundeslidze
  • Czeski napastnik potwierdza świetną formę strzelecką, którą zaprezentował także podczas finałów Mistrzostw Europy
  • Reprezentanci piłkarza zaoferowali jego usługi Barcelonie, która rozgląda się za nowym napastnikiem

Schick łączony z Barceloną

W ostatnich tygodniach z przenosinami do Barcelony łączeni byli między innymi Erling Haaland, Matthijs de Ligt, Alexander Isak czy Cesar Azpilicueta. Mundo Deportivo poinformowało natomiast po kolejnym nazwisko. Prezydentowi Barcelony Joanowi Laporcie w tym miesiącu został zaoferowany król strzelców ostatnich Mistrzostw Europy – Patrik Schick. 

Czeski napastnik, który na co dzień występuje w Bayerze Leverkusen, imponują w obecnym sezonie formą strzelecką. Na boiskach Bundesligi zdobył już 18 bramek i w klasyfikacji najlepszych strzelców ustępuje jedynie Robertowi Lewandowskiemu. Nad innym kandydatem do korony – Erlingiem Haalandem – ma trzy trafienia przewagi. 

Otoczenie zawodnika chce wykorzystać jego świetny okres i poszukuje mu większego klubu, w którym mógłby również liczyć na znacznie wyższe wynagrodzenia. O sfinalizowanie ewentualnego transferu nie będzie jednak łatwo, bowiem Bayer Leverkusen nie tylko oczekuje za niego ponad 50 milionów euro, ale również nie chce słyszeć o jego odejściu podczas styczniowego okna transferowego. Stanowisku Bayeru jest bardzo ważne, bowiem piłkarza obowiązuje z klubem umowa do czerwca 2025 roku.

Zobacz także: Liverpool idealnym środowiskiem dla niemieckiego talentu? “Może być następcą Mane”

Komentarze

Na temat “Król strzelców Euro 2020 zaoferowany Barcelonie