Liverpool idealnym środowiskiem dla niemieckiego talentu? “Może być następcą Mane”

Florian Wirtz
PressFocus Na zdjęciu: Florian Wirtz

Liverpool jest jednym z klubów, z którymi łączony jest jeden z najbardziej utalentowanych niemieckich zawodników – Florian Wirtz. Teraz pojawiły się głosy, że to właśnie zespół Juergena Kloppa mógłby być najlepszym środowiskiem dla pomocnika Bayeru Leverkusen do dalszego rozwoju.

  • Florian Wirtz to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników występujących na europejskich boiskach
  • 18-latek jest od dłuższego czasu obserwowany przez wysłanników największych klubów w Europie
  • Według dyrektora Eintrachtu Frankfurt Wirtz powinien rozważyć przejście do Liverpoolu

Wirtz łączony z przenosinami do Liverpoolu

Utalentowany 18-latek już teraz jest kluczowym zawodnikiem Bayeru Leverkusen, w którego barwach debiutował na boiskach Bundesligi niedługo po swoich 17. urodzinach. Od tamtej pory rozegrał w niemieckiej ektraklasie 53 spotkania, zdobywając 11 bramek i dokładając do tego 15 asyst.

Nie jest tajemnicą, że występom Wirtza od dłuższego czasu przyglądają się przedstawiciele wielu czołowych europejskich klubów, w tym Liverpoolu. The Reds mogliby rozważyć pozyskanie utalentowanego pomocnika już latem, choć musiałby sięgnąć głęboko do kieszeni. Przedstawiciele Bayeru Leverkusen zdają sobie sprawę, że mają u siebie ogromny talent i już teraz oczekują za niego ponad 100 milionów euro.

Wirtz jest związany z Bayerem umową do czerwca 2026 roku, ale nie ma wątpliwości, że opuści BayArena znacznie wcześniej. Głos w sprawie przyszłości 18-latka zabrał również Karl-Heinz Kobel, dyrektor innego niemieckiego klubu – Eintrachtu Frankfurt. Jego zdaniem to właśnie Liverpool byłby dla Wirtza najlepszym miejscem dla dalszego rozwoju. W młodym reprezentancie Niemiec widzi nawet następcę Sadio Mane.

– Taki zawodnik jak Wirtz potrzebuje środowiska, w którym czuje się komfortowo, aby się rozwijać – powiedział Korbel w wywiadzie dla Sport Bild. – Jeśli odejdzie w 2023 lub 2024 roku, może wybrać jeden z klubów: Barcelona, Real Madryt, Bayern, Liverpool. Uważam, że dobrze poradziłby sobie z Juergenem Kloppem w Liverpoolu. Jako następca Sadio Mane – dodał.

Zobacz także: Liverpool powalczy latem o gwiazdę Leicester City

Komentarze