Młody napastnik Jagiellonii może trafić do Serie A

Jagiellonia Białystok
PressFocus Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok

Według informacji przekazywanych przez Tomasza Włodarczyka z serwisu Meczyki.pl 17-letni napastnik Jagiellonii Białystok Mateusz Kowalczyk może niebawem przenieść się do Udinese Calcio. Włosi wysłali zapytanie w sprawie młodego gracza i negocjują warunki umowy.

  • Kowalczyk blisko transferu do Udinese
  • 17-latek z Jagiellonii wzbudził duże zainteresowanie
  • Młody zawodnik ma na swoim koncie już dwa gole w lidze w tym sezonie

Kowalczyk blisko transferu do Udinese

Tomasz Włodarczyk o zainteresowaniu, jakie wzbudza Mateusz Kowalczyk informował już jakiś czas temu. Według jego informacji włoskie Udinese nie jest jedynym klubem zainteresowanym napastnikiem Jagiellonii, bowiem 17-latek znalazł się także na radarze klubów z Bundesligi. Mówi się o Borussii Dortmund, Wolfsburgu oraz Freiburgu.

Jednak zaawansowane rozmowy władze Jagiellonii prowadzą z Włochami. Udinese jest bardzo konkretne w negocjacjach i dąży do szybkiego zamknięcia sprawy. Jak donosi Włodarczyk ekipa z Serie A jest gotowa zapłacić za Kowalczyka blisko milion euro.

Mateusz Kowalczyk to bardzo perspektywiczny zawodnik, który mimo młodego wieku ma na swoim koncie już dwa trafienia w tym sezonie i to właśnie ze względu na swój ogromny potencjał wzbudza duże zainteresowanie.

Transfer wydaje się być bardzo bliski realizacji, choć pozostały jeszcze do ustalenia szczegóły tej transakcji zarówno między klubami, jak i między zawodnikiem a Udinese.

Tomasz Włodarczyk dodaje również, że w ostatnich dniach do gry włączyła się Parma, jednak nie wiadomo, jak zespół z zaplecza włoskiej ekstraklasy zareaguje na konkretną ofertę mocniejszego rywala.

Zobacz również: W końcu wraca PKO Ekstraklasa. Raków walczy o mistrzostwo, Miedź i Korona o utrzymanie

Komentarze