Kounde bardzo blisko zmiany klubu, sygnał ostrzegawczy dla Barcelony od Sevilli

Jules Kounde
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jules Kounde

Jules Kounde według informacji strony internetowej GianlucadiMarzio.com jest blisko dołączenia do Chelsea. Sevilla finalizuje transfer z klubem z Premier League, który ma kosztować 50 milionów euro plus premie.

  • Chelsea jest bardzo blisko solidnego wzmocnienia defensywy
  • GianlucaDiMarzio.com przekonuje, że Jules Kounde wkrótce zasili The Blues
  • Suma transakcji ma wynieść ponad 50 milionów euro

Kounde blisko przeprowadzki do Premier League

Jules Kounde to już od dobrych kilku miesięcy zawodnik łączony z różnymi ekipami. W kontekście przyszłości piłkarza wymieniano różne zespoły. Ostatecznie wybór padł na Chelsea.

Strona internetowa GianlucaDiMarzio.com przekonuje, że Francuz jest otwarty na przeprowadzkę do teamu z Londynu. Finalizacja transakcji ma zostać ogłoszona do końca tygodnia.

Zobacz także:

Wiadomo, że jednym z klubów chętnych na pozyskanie Kounde była także FC Barcelona. Dyrektor sportowy Sevilli poinformował już jednak Katalończyków, że zawodnik zostanie sprzedany do ekipy z Premier League, jeśli władze Barcy nie złożą swojej oferty.

Wcześniej w mediach pojawiły się głosy, że Barcelona jest pewna pozyskania Kounde. 23-latek w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 43 spotkaniach, notując w nich trzy trafienia i jedną asystę. Obecna umowa piłkarza z Andaluzyjczykami obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Kounde dołączył do Sevilli z Bordeaux w 2019 roku za 25 milionów euro. Dzisiaj rynkowa wartość zawodnika wynosi 60 milionów euro.

Czytaj więcej: Koulibaly: to Jorginho namawiał mnie na transfer do Chelsea

Komentarze