Powrót napastnika do Juventusu stał się faktem

Moise Kean
Moise Kean during the French Cup final soccer match between Paris Saint Germain and Monaco at the Stade de France stadium, in Saint Denis, north of Paris, Wednesday, May 19, 2021. //04SAIDICHRISTOPHE_1911.25777/2105201911 2021.05.19 Saint Denis Pilka nozna, Puchar Francji PSG - AS Monaco Foto CHRISTOPHE SAIDI/SIPA/PressFocus !!! POLAND ONLY !!! Na zdjęciu: Moise Kean

Media zastanawiały się, kim Juventus zamierza zasypać dziurę po odejściu Cristiano Ronaldo. Stawiano na Edena Hazarda czy Lukę Jovicia, ale Fabrizio Romano potwierdza, że do Turynu powróci Moise Kean. Everton otrzyma za Włocha około 20 milionów euro.

  • Fabrizio Romano ogłosił, że Moise Kean powróci do Juventusu
  • Włoch zostanie wypożyczony, a po roku Everton otrzyma za niego 20 milionów euro
  • 21-latek ma być następcą Cristiano Ronaldo, który odszedł do Manchesteru United

Moise Kean wraca do Juventusu!

Według doniesień, Juventus doszedł do porozumienia z Evertonem na temat powrotu Moise Keana na Allianz Stadium.

Włoch doszedł już do porozumienia ze swoim byłym klubem, a The Toffees zaakceptowali formę wypożyczenia z opcją wykupu za 20 milionów euro za rok. Kontrakt Keana z angielską drużyną obowiązuje jeszcze przez dwa lata, ale jego agent spotkał się z reprezentantami Juventusu przed dwoma dniami, gdzie dogadano szczegóły. 21-latek ma w niedzielę przejść testy medyczne w Turynie.

Kean opuścił Juventus latem 2019 roku za 27,5 miliona euro. Jego aklimatyzacja w Premier League nie przeszła jednak najlepiej, toteż ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Paris Saint-Germain. Tam zdobył siedemnaście bramek w 41 występach.

21-latek miał wielką szansę, by wziąć udział w Euro 2020. Roberto Mancini powołał go nawet do szerokiej kadry, ale nie pozostał w gronie 26 wybrańców. Przypomnijmy, że reprezentacja Włoch sięgnęła po mistrzostwo Starego Kontynentu. W trakcie swojej pierwszej przygody w Juventusie bilans Keana zamknął się w ośmiu bramkach zdobytych w 21 meczach. Teraz spróbuje zastąpić Cristiano Ronaldo, który odszedł do Manchesteru United.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Silva: zakontraktowanie Ramosa przez PSG mnie zasmuciło.

Komentarze